0 06 Ocak 10 (25.Gebelik Haftası) Annem ile Buluşma (Randevu Mektupları - GEBELİK TAKİP MUAYENELERİ)

25.Gebelik Haftası

Bu ay ki randevumuza her zamankinden farklı olarak sabah gittik. Zaten sabaha karşı annemde bende uyandık ve bir türlü uyuyamadık. Annem, acaba yine farkında olmadan heyecan mı yapıyorum diye düşündü, kendi de emin olamıyor artık. Hareket ettiğimden beri ilk aylardaki kaygılarını yitirdi sadece bir aylık kontrol süreleri nedeniyle beni çok merak ediyor. Babam kalkmak için telefonun saatini kurmuştu. Alarm çaldığında uyumuyor olmamıza rağmen çok şaşırdık çünkü ortalık kapkaranlıktı. Annem babamın saati yanlış kurduğunu düşündü ama yooo doğru saat 7:00 aman Allah’ım nerdeyse gün yeni doğuyor gibiydi. Hazırlandık çıktık köprü trafiği ile ancak randevu saatimiz olan 9:00'a yetiştik. Bu ay anneme şeker taraması yapılacağı için aç gittik hastaneye. Çok keyifsizdi. Glikoz yüklemesi içini bulandırıyordu. İnternette şekerli su, çayın içine koyuyorlar çok bayıcı bir tat gibi şeyler okumuştu. Ama bizimki o kadar mide bulandırıcı olmadı çünkü doğal limon içinde verdiler. Evet evet limonata tadında sadece içinde şeker değil de tatlandırıcı varmış gibi.1 saat süren bu tarama testi sürecinde bir başta birde çıkarken olmak üzere 2 kez kan aldılar annemden. Sonuçlar önümüzdeki günlerde belli olacak. Canım annem her iğneyi gördüğünde olduğu gibi bu sefer ki kan alan hemşirelere de dert yandı. “6 ayda hayatımda yemediğim kadar iğne yedim” diye ve maalesef ki bazı aylarda 2 ya da 3 kez yaşadı bu ızdırabı :( Mesela geçen ay hem tetanoz aşısı oldu hem domuz gribi... Bu ayda şeker taraması öncesi ve sonrası alınan kanlar gibi.

(25.aydan sonraki tüm kontrollerinde Gökalp secde pozisyonunda olduğu için maalesef yüzünü göremedik.Bu ve sonraki aylarda ekleyeceğim videolar 21. aya aittir)

Sonuçta bu ayda kontrollerimden başarıyla geçtim. Ama annemle babamı biraz üzdüm galiba. Çünkü vazgeçemediğim secde pozisyonu yüzünden yüzümü yine göremediler. Babam muayeneden çıktıktan sonra: “oğlum babana dua mı ediyorsun iş bulması için, öyle duruyorsun” diye takıldı.(Babam da maalesef ekonomik kriz mağduru)


Muayeneden sonra anneanneme kahvaltıya gittik. Daha sofrada hemen bir plan geliştirdi babamla anneannem. Masko mobilyacılar çarşısına bana mobilya bakmaya gidilse, hafta sonu babaannemle gitmeden önce biz seçimimizi yapsak kolaylık olurmuş. Annem ve doğal olarak ben babamla düştük yollara. Baktılar beğendiler bir şeyler işte.
Annem arada bana soruyor? :
- Aşkım sen beğendin mi?
Ben bir duruyorum, dinliyorum anlamıyorum ki ne demek istiyor. Sanki görüyoruz yaw. Bir de bunlar her hafta gelişimimi internetten takip ediyor. Ne yazıyor orada sevgili annem duymaya başladı; ama görmekle ilgili henüz bir veri yok. Şimdilik kendi kafanıza göre takılın bakalım. Ben geldikten sonra belki fikrimi söylerim. Ama bunun hemen olacağı için de söz vermiyorum.

Ahali farkında mısınız bilmiyorum ama aylık yazışmalarımızda geri sayım başladı. Bu mektuplardan 2 tane daha yazdıktan sonra artık aranızdayım :) Ondan sonraki süreci annem anlatır artık diyorum. E bu kadarda tembellik olmaz. Tamam şimdi beni taşıyor yoruluyor benim yüzümden kilo alıyor gibi arttırabileceğim nedenlerle onun yerine ben yazıyorum ama geldikten sonrada bu işi sürdürebilir miyim bilmiyorum.

Şimdilik sevgiler çokoprens…

Not: Bu arada bana bir Gökalp’ dir oğlumdur bir hitaplar başladı. İsmime de karar veriliyor galiba. Merak ediyorum mobilya hakkında fikrimi soruyorsunuz da bu konuda benimde fikrimi almaya niyetiniz var mı?


Ve anneden hamilelikle ilgili bilgiler: Bel ağrılarım başladı sanki. Artık eğilerek bir şey yapamıyorum. Karnım engel oluyor. Aslında zorlasam yaparım ama bebeğime zarar vermek istemiyorum. Bu ara hıçkırıklarını duymaya başladım. Karnım zıp zıp zıplıyor. Onu hissetmek hem keyifli hem de hıçkırmak sıkıntı veren bir şey olduğu için kıyamıyorum.


O Tarihte Mektuba Yapılan Yorumlar :


Özge : ya heycanlanıyorum ben alışık değilim adrenalıne 7 yıldır dumduz bır hayatım var.böyle söyledıkçe sen adrenalın oranım artıyor...yupı fılan demek ıstıyorum :)))

Nalan : oğluşum senin adın galiba ister istemez oturdu, yavaş yavaş alıştı herkes.. sana soramadık ama sen istersen annene tekmelerinle sevip sevmediğini belli edebilirsin... :) geri sayım başladı diyorsun ama biliyormusun annen için esas geçmeyecek dönem başladı.. şimdi odaydı, beşikti hazırlık içinde geçiveriyor ama son 2 ay özellikle son 30 gün geçmeyecek annen için minik prens.... dakika dakika sayıcak seni göreceği zamanı, ama bir yandanda zamanında gelmen için dua edicek.... sabırsız ama bir okadarda güzel son dönem... bizide bir heyecan aldıki sorma.. özellikle senin beşiğini kurarken neler geçti kafamdan bir bilsen teyzenin.... allahım sanada bizim yavrularımızada güzel bir ömür nasip etsin... vatanına,ailenize hayırlı evlatlar olun inşallah....
baban için duamı ediyosun bilmem ama annein duaları bu aralar kabul olur derler... bi el atta birlikte bi transa geçin bakalım hayırlı bir iş gözüküyomu... bence görünüyo.. ama senin geleceğin dönemde gibi... :)
herman amcanı artık az görüceksin.... onuda annenleride üzme olurmu.... artık dönmekte zorlanıyosun biliyorum o yüzden yüz üstü yattın dimi.. belkide sırtın ağrımıştır.. yada nehir ablan gibi yüzüstü yatmayı pek bi seviceksin.... sakın son aylarda annenin böbrek,omurga vs gibi organlarına uzanıp yatma... çok acı verirsin ona göre... son aylarda bebişler pek meraklıdır annelerin iç organlarına yatmayı.. ama herman amca pek sevmez söyliyim... anneye çok acı verirsen seni erken tanıştırabilir dünyayla.. aman ha!!!!
odanı merak ediyorum bende ama biz senden önce göreceğiz sanırım.. :))) eminim anne ve baba senin seveceğin bişey beğenmiştir... çıkınca ve biraz büyüyünce oynarsın odanda bol bol.. hiç acele etme... odan gelince süsleyeceğiz oyuncaklarla merak etme :)
hadi bakalım nalan teyzeden şimdilik bu kadar.... bir sonraki ay görüşmek üzere..... seni kocamaaaan öpüyoruz çokoprens... muccck

Özden: çokoprens artık kocaman oldun ama annenin maşşalahı var ,hem seni çok güzel taşıyor ,hem de hala çok güzel :) Gerçi dün sana mobilya bakmaya geldiler tam benim evimin yanına ama maalesef ben evde yoktum ,annoşunu göremedim.Belki senin tekmelerini ben de duyarım diye çok heveslenmiştim oysa.Yeni fotoların da vardır kesin annende ama anladığım kadarıyla yüzünü gizlemişsin ,saklambaçmı oynuyoruz ayol, çıkınca yaparsın bu numaraları ,biz daha seni dıoğru düzgün göremedikki :))) Aramıza katılmanı dört gözle bekliyoruz gökalp junnior :))

Pınar : Hadi gökalp gelsin artık:))))

Zerrin: kızım sen nıye kıtap yazarı olmıyorsun valla acayıp yetenek varmıs sende :)) oglun bu yetenegını su yuzune cıkardı tsk et cokoprense.senı cok sevıyorummmm
Paylaş !

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

 
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...