0 9 Aralık 09 (21.Gebelik Haftası) Annem ile Buluşma(Randevu Mektupları - GEBELİK TAKİP MUAYENELERİ)

21. Gebelik Haftası

Bu ay her zamankinden farklı olarak annem, randevumuza giderken gayet rahattı. Siz de şaşırdınız değil mi? Hayret bayan panik nasıl oldu da atlatabildi evhamı. Ne yapalım iş başa düştü. Baktım annem sağlığımı düşünmekten stres oluyor ve paranoyaklaşıyor kıyamadım, dur yeter yapma kendine bu kadar, ben iyiyim, diye dokundum karnına. Peki peki tamam itiraf ediyorum küp küçücük ben kocaaaman annemi taşıyamadım. Nasıl yani dediğinizi duyar gibiyim sizin de kafanızı karıştırdım değil mi? Anlatıyım o zaman. Bu benim, sözüm ona beni çok düşünen, en ufacık şeyde felaket senaryoları üreten annem var ya, rahatından da feragat edemiyor ve hala üzerime yatıyor. Baktım bu böyle olmayacak artık taşıyamıyorum yaw bir yere kadar dedim ve 13 Kasım sabahı kalk üzerimden dercesine karnına okkalı birkaç tane tekmecik geçirdim. Tabi bana göre okkalı olan o darbeler annemin vücudunda hava kabarcıkları gibi hissedildi. Annecim uykulu gözlerini bir anda kocaman açarak ilk tekmelerimi hissettiğine inanamadı. Ve yine yeniden gözyaşlarını tutamadı. Öyle ki hıçkırıklarıyla babamı uyandıracağını düşünüp kendini yataktan zor attı. Artık sizlerde tanıdınız ve biliyorsunuz ilklerimiz hep ağlama seramonisine dönüşüyor. Oysaki babam öylemi 30 Kasım sabahı da ona hissettirdim tepiciklerimi oğlum canım oğlum dedi bitti !?!?

Ve gelelim bu ayki randevumuza her zamankinden farklı çekirdek aile olarak sadece annem ve babamla gittik. Bizim şenlikli ahali geri çekildi. Son ayları babam ve anneme bıraktılar:) 4 lü testimin sonucunu zaten telefonla öğrenmiştik. Her şey gayet normal ilerliyor. Herman amcam bu ay çok müsaitti baya ilgilendi benimle ve aynı zamanda bizimkilerle. Yüzümü gördüler ilk kez annecim babacım merhaba :)

Mucize diyor annem bana acaba benim ismim bu mu? Ya da balık, kuş, prens.. neler neler kararsız bu kadın kararsız :))

Bu arada artık ben küçücük ama kocaman olmuş bir oğlanım:) Sanırım gelecek ay ulturason ekranına bir bütün olarak sığamıcam:) Küçücük bir kesede nokta kadar görünmezken nasıl bu hale geldim. Sormayın valla bende anlamadım. Ama çok memnun ve huzurluyum annemin sıcacık sevgi dolu güvenli akvaryumunda...

Ve anneden hamilelikle ilgili bilgiler: Artık ağırlaşma işaretleri hissetmeye başladım.Eğilirken, eğildiğim yerden doğrulurken,oturmaya çalıştığımda ve oturduğum yerden kalkmaya çalışırken hafiften zorlanıyor gibiyim. Geçtiğimiz aylarda zaten kıyefet sıkıntısı yaşamaya başlamıştım. Bu aydan itibaren artık hamile kıyafetleri almak zorunlu hale geldi.Kasıklarımda zaman zaman krampa benzer batmalar hissediyorum. Ve artık sürekli kabızım.İlaç kullanamıyorum. Herman, sadece rahatlatıcı kremler sürebilmeme izin verdi.Hamileliğimin ilk günlerinden bu yana aşırı duygusal hallerim aralıksız hatta artarak devam ediyor.Reklam müziklerinde bile burnumun direği sızlıyor,gözlerim doluyor. Zaten göz yaşlarımın akması için göz kapaklarımın kapanması kafi.O derece ağlak oldum. Çokta alınganım herşeye bozulup, kırılıyorum.


Anneden Okuyucuya Not: İlk tekmeyi hissettiğim tarih 13 Kasım itibarıyla aslında 17. hafta içinde yer almakta, fakat  Dr. randevumuz 9 Kasım da gerçekleştiği için bu tarihteki GEBELİK TAKİP MUAYENELERİNDE yer almamaktadır.

O Tarihte Mektuba Yapılan Yorumlar :


Tuğba: Allahım Allahım... senin yerine ben doğurcam burda.. tasvir o kadar başarılı kii. hissettim yani tekmeyi :D sen onu görünce bi roman patlatırsın artık.. nobele layık :D

Ben : Tuğbacım inan anlatmak anlatmak anlatmak istiyorum ilham ötesi bişey bu :))

Melek : sabahın köründe salya sümük ettin ya beni ne diyim:) ayy şiştimmmm kurban olsun teyzesi ona allah daha güzel günlerini göstersin bize

Fevziye : tatlım benım bunları okuyup duygulanmamk mumkun mu:) ınsan bı garıp hıssedıyor kendını ve bı an once evlenıp prensımıze bı arkadas yapmak ıstıyor:) ıns sağlıkla gelıcek dunyaya ve onu cok seven aılesının yanında teyzoslarıda olucak yanında.
Paylaş !

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

 
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...