4 09 Ekim 09 (12. Gebelik Haftası) Annem ile Buluşma- (Randevu Mektupları - GEBELİK TAKİP MUAYENELERİ)

12. Gebelik Haftası
Bu ayki randevumuza annemle beraber, babam ve ilk defa babaannemle gittik. Canım babaannem yeni dönem yöntemlerden çok uzak; ilk ve tek tecrübesi 9 aylık hamilelik sürecinde, aylık normal kontrollerine gittikten sonra, doğum anında görünen saçlarıyla önce kıza yorulan, fakat sonrasında erkek olduğu otaya çıkan babam olmuş. Geçen randevudan sonra annem heyecanla yaptığım şirinlikleri, el salladığımı anlatınca, babaannem “olur mu öyle şey” demişti ama ben ayan beyan gerçekten el sallamıştım. Muayeneye girdiğimizde o da tam olarak şeklimi anlamlandıramasa da,  beni gördüğünde hele bide kalp atışlarımı duyduğunda göz yaşlarını tutamadı. “Neden herkes beni görünce ağlıyor yaw.”

Randevunun babaannemli kısmını anlattıktan sonra gelelim annemle yaşadıklarımıza. Bir önceki randevumuzda, annemin beni öyle bebek formunda görünce, yaşadığı coşkusuyla bir sonraki randevuya kadar acayip gaza geldiğini, yine görüşene kadar gayet rahat olacağını düşündüğünü yazmıştım. O tarihte öyle düşünüyordu belki ama, randevu günü yaklaştıkça annem beni nerdeyse 9 kere doğurdu. Yine 1 hafta önceden heyecanlanmaya ve endişelenmeye başladı. Ve sanırım beni kucağına alana kadar her randevu böyle geçecek. Bundan önceki randevularımız ilk 3 ay içinde olduğu için Herman amcam 15 günde bir buluşturuyordu bizi, ama artık ben 3 aylık olduğum için ayda bir görüşebiliyorduk; ve süre uzayınca kaygıları da artıyordu tabi canım annemin. Öyle ki daha randevu sabahı kalbi daha hızlı atmaya başladı. Herman amcamın bekleme salonunda nefes alış verişleri o kadar hızlanmıştı ki babaannem sakin olmasını telkin etme gereği duydu. Rutin tansiyon ölçümü yapıldı; ve al işte bu kadar heyecan tansiyonunu düşürmüş 9-6.

Neyse sonunda yine göz gözeyiz, ama ben yine şaşırtıyorum bizimkileri çünkü bu heyecanlı tribüne karşı dahi istifimi bozmuyorum. Öyle sakin hareketsiz şekilde yatıyorum. Oysa geçen randevu böyle miydim? Kıpır kıpır yerinde durmayan o melek yorulmuşçasına upuzun yatıyordu.  Annemin yüzünü ilk kara çıkartışım bu oldu sanırım, hadi yavrum diyor içten içe babana babaannene biraz hareket et. Ama bir dk bunlar saniyeler süren iyi dilekler bayan evham, zaten olanca kaygıyla girdiği muayenede beni öle umarsız görünce aha bir şey olmuş bu çocuğa diye iyice panik yapıyor. Yooo oysaki boşuna telaş ediyordu. Canım sadece uzanmak istemişti. Kalp atışlarımı duyunca da içi rahat etti zaten. Herman amcamda sağlığım ve gelişimimle ilgili yine güzel şeyler söyleyince, içini saran vesveseden daha bir kurtuldu.

Gelelim cinsiyet tahminine. Babam annemin karnında olduğumu öğrendiği günden beri merak ediyor beni. Gönlünde yatan erkek oluşum. İnternetten bakmış bizimkiler bu kontrol haftasında bazı bebeklerin cinsiyetleri belli oluyormuş. Hatta Nalan teyzem Nehir ablanın cinsiyetini 11. haftada öğrenmiş. Babamın bir arkadaşı bir de akıl vermiş muayeneden önce annem çikolata gofret yesinmiş, hareketlenirmişim gösterirmişim kendimi. Annem babamın hatırı için zorla yedi o gofreti. Ama daha öncede yazdım ya, ne hareketlenmesi nerdeyse kımıldamadım bile bu sefer. Babam Heman amcama “görebiliyor musunuz” diye sordu. Herman amcam hemen “daha çok erken” dedi. Babam ip ucu istedi kararlı öğrenecek :) “Peki deneyelim” dedi. Ama bir taraftan da ısrarla “çok erken yanılma payı çok fazla” diyerek baktı, ve “burada hiçbir şey görünmüyor şimdilik sanki kız gibi” dedi.(Annem babama bakmaya cesaret edemedi. herhalde yıkıldı diye düşünüyordu. Muayene sonrasın da sordu” ne hissettin kız dediğinde” diye. Babam mağrur “hiiç umudumu yitirmedim” diye bir cevap verdi.) Yaklaşık 1 dk sonra ultrasonu bacaklarımın altından tuttuğunda, aradığı çıkıntıyı buldu. Herman amcamda bir alem babama kastı mı var ne, “söylediklerimi geri alıyorum işte burada” dedi ve bacak aramdaki küçük üçgen görüntüsünü ultrasonda iyice büyüterek “erkek bebek gibi görünüyor ama kesin değil bir sonraki randevumuzda netleşir” diyerek muayenemizi sonlandırdı.
Galiba ben bir erkeğim yoksa kız mıyım ay kafam karıştı???
Bu haftaki kontrolümde 2'li testimi yaptılar. 10 güne kadar belli olacak. Annem mırıl mırıl dua halinde sizlerden de iyi dileklerinizi bekliyoruz. Bu kadın evhamıyla beni deli ediyor, beni bu kadar sevecek başka bir kadın daha olacak mı bilmiyorum ama en azından bu kadını tanımak istiyorum. Sizde dua edin de ben sonunda sağlıkla bir koynuna gireyim, o da cennet kokulusuna kavuşsun.

Anneden hamilelikle ilgili bilgiler; Karnım çok fazla olmasa da artık çıkmaya başladı.Ve karnımın üzerine kahve rengi çizgi belirmeye başladı. Aynı şekilde meme başlarımda da koyulaşma var.Saçlarım ve cildim daha güzelleşti sanki.İdrara çıkışım eskisi kadar aşırı değil artık. Yorgun ve halsiz hissediyorum.

O tarihte mektuba yapılan birkaç yorum:

Nalan : aman tanrım erkekmi..... dikkat edn parmağını koyuyo bazen bebekler... ay inanamıyorum.. hayırlısı bakalım... bi kaç haftaya belli olur..... arzu(kuzenim) 6.aya kadar erkek biliyodu kız geldi ama genelde herman yanılmaz... hadi bakalım.... canım son aylarda bebşin dahada hareketsiz olucak..o hermanın dediği gibi uyumuş rahatlamıştır.... çok iyi olmuş kayınvalidenide götürmeniz.. kimbilir ne duygulanmıştır... gökhan bebeği görünce nasıl tepki verdi.. heyecanlanmıştır.. ay canım benim yaaaa. yerim seni...

Özdi: aman tanrımmm :))))) kız da olsan erkek de olsan annen baban ve teyzelerin seni çoık çok çok sevecek ,öpmelere koklamalara doyamayacaklar.

Fevziye: canımsın ya. ıns sağlıcıkla alıcaksın bebişini koıllarına bısde gelıp sevıces teyzosları olarak :)

Özge : BEN DAYANAMIYORUM YA GELECEM SUBATTA.SABAHTAN AKŞAMA KALACAM SENDE BELKI BEBIŞ TEPKI VERIR ANLAR ONU NE KADAR ÇOK SEVDIĞIMIZI

Ve son olarak ben : Ben : Valla kız erkek henüz net değil ama şimdilik ben ona çokoprens diyorum yerim ben o çokoprensi :)
Paylaş !

4 yorum:

 1. Dilek burda 12 haftalıksın değil mi? Ay çok heyecanlandım ,12 de öğrenilebiliyor demek :)

  YanıtlayınSil
 2. Evet canım :)Hadi hayırlısı bizde miniciğinin haberlerini bekliyoruz.

  YanıtlayınSil
 3. ağlayasım geldi çok fena... iyiki bu blogu hazırlamışsın cnm.. her anını okuyabiliyouz...

  YanıtlayınSil
 4. Nalancım bloğu hazırlamamda en büyük teşvikçilerden biri olarak aramıza katılmana çok sevindim.

  YanıtlayınSil

 
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...