0 9 Kasım 09 (16-17.Gebelik Haftası) Annem ile Buluşma(Randevu Mektupları - GEBELİK TAKİP MUAYENELERİ)

16-17. Gebelik Haftası

Her kontrol muayenesine 1 hafta kala olduğu gibi bu buluşmadan önce de annemde evham tavan yaptı. Öyle ki randevuya birkaç gün kala akşam vakti endişeleri iyice artınca babamla birlikte evimize yakın hastanelerde ultrasonla kontrol yaptırabilmek mümkün mü diye küçük bir araştırma yaptılar. Neyse ki annem sağduyuyu eline aldı da babamı Heman amcama gidene kadar beklemeye ikna etti.  Annem son dönemlerde hissettiği kasık ağrılarından endişe ediyordu. Bir de iştahı kesilince aklına acayip senaryolar geliyordu. Babam da sağlığımı merak ediyordu tabi ama onun derdi başkaydı; biran evvel kesinleşen cinsiyetimi öğrenmek istiyordu.

Sonunda iple çekilen randevu sabahı geldi çattı. Erkenden kalkıp önce Kadiş(Melek) teyzemi aldık; sonra anneannemde kahvaltı yapıp yola çıktık. Biraz erken gitmişiz [acaba neden :) ] beklerken o heyecanla gerildi bizimkiler. Herman amcama diğer gelenler genelde bir anne bir baba, benimle birlikte gelenlerse teyzem ,anneannem ,babam derken aaa babaannem sürpriz yapmış o da gelmiş ne çok sevenim var yaw bende sizi seviyorum ahali :)

Heman amcam çok yoğundu bugün. İlk kez randevu saatimiz sarktı. Zaten bir de erken gitmiştik, hemşire annemin tutulan kontrol takip kartını bulamayınca babam iyice gerildi. Annem onca kişiyi bekletiyor olmanın sıkıntısını yaşarken, bir taraftan da babamı sakinleştirmeye çalışıyordu. Velhasıl bu randevumuz pek öncekilere benzemedi. Canım annemin bir ay boyunca heyecanla beklediği randevu gününde, beni düşünecek hali kalmadı :(

Sonunda hep beraber girdik Herman amcamın yanına :) Her şey olması gerektiği gibi ilerliyor çok şükür. Annemin asıl duymak istediği bu gerisi teferruat. Beni görmeye gelen bunca insana karşı, bu sefer de secde pozisyonundaymışım. Öyle güzel pozlar vermedim yine onlara :)) Uzatma artık dediğinizi duyar gibiyim. Niye sizde mi merak ediyorsunuz cinsiyetimi? Tamam tamam ben bir ERKEK bebeğim :) Annem Herman amcama 2 ay sonra değişir miyim diye sordu. Herman amcam emin oğlumuz geliyor diyor.
(Cinsiyetin ilk ve tek belli olduğu görüntü bu. Aralık ayı kontrolünden ama yeri geldiği için ekledim.)

Babam çok duygulandı gözleri doldu. Annecim o gerginlikte hiçbir şey hissedemedi. Herkes kutladı bizi. Hatta domuz gribi yüzünden öpüşmeyen teyzem ve annem kucaklaştılar. Canım teyzem o kalabalıkta aralarda kaldın ama varlığın yeter.

4'lü testimizi de yaptırdık çıktık. Annem şaşkın, donuk hissetmiyor atamadı o stresi. Aklına gelen, sadece bu çocuk niye böle acayip şekillerde duruyor rahat rahat uzansa ya düşüncesi. Aaaa misafir mi geliyor yoksa demez mi, acayip diyorum bu kadın size aklı başka türlü çalışıyor. Tam hastaneden çıktık, İzmir’deki Ceyda teyzem aradı. Ne dese beğenirsiniz İstanbul’daymış. Annem düşüncesinin doğru olduğunu savunur şekilde bakın ben ne dedim misafir geldi işte demez mi J

Herkesi bırakıp eve doğru ilerlerken benimki yolda açıldı. Sanırım ancak atabildi o stres yüklü havayı üzerinden. Ve ben büyüdüm de annemi oluyorum, oğlum mu oluyor şimdi diye saçtı yine en cömertinden incilerini.

Anneden hamilelikle ilgili bilgiler; Karnım artık dışardan farkedilecek kadar büyüdü,şekil itibarıyla da göbek değilde bebek olduğu çok belli.İdrara sık çıkışım bitti. Ama şimdilerde de kabızlık halleri başladı gibi.


O Tarihte Mektuba Yapılan Yorumlar:

Minik bebek Selçuk;

Nalan teyzen diyor ki;

senin o annenle her buluşmanızda yatıp uzanan totonu ısırıp, o miniminnacık parmaklarını dolma niyetine yer,ayaklarını da alıp koynuma yatarım.... Bir paşa geliyor demek... ne olursan ol seni burda dört gözle bekeyen sevenlerin var ve birde nehir ablan varki (cadıki ne cadı) seni en saf duygularla sevecek olan ablan, minik elleriyle sana minimini yapacak ablan... kısacası zamanında! sağlıkla,sıhhatle gel bebişim.... ben eminimki sen çok sakin ve huzurlu bir bebek olacaksın.... kendine ve annen çok iyi bak.....
Dilek'çim bebişimizin ismi belli olunca ona bir site kuralım ve bu mektupları oraya aktaralım ne dersin?

Ben : Site konusunu bende düşünüyorum Nalancım hatta bir blog bile açabilirim günlük yada haftalık hayatımızın yer alacağı güzel bir hatıra olur :))

Selen : Allah sağlıkla dünyaya getirmek nasip etsin. Eh bu kadar kıza bir erkek lazımdı zaten. Çok sevindim dilekçim. Arda ve efe isimlerinden uzak dur bence tanıdıklarımın hepsi kuduz derecesinde yaramazlar...Oğlum olsaydı ismini Tuna koymak istiyordum bana hem sağlamlık hem dinginlik hissi veriyor. Öpüyorum seni...

Zerrin : canım benım,ben bıle cok heyecanlandım,sen oglan dogana kadar bır kıtap yaparsın :)) senıde ogluşunuda sevıyorum.

Özdi : sen herkesi ne kadar mutlu ettiğinin ve birbirine kenetlediğinin farkında mısın minik pipili :)gökhanı düşünemiyorum nasıl bir mutluluk bu :D

Tugba : ay yerim ben onu yerimmm.. senin gibi hatuna da erkek çocuk yakışırdı valla dilek can .)
erkek çocuk bambaşka yaa. benim yeğenlerimden kıyaslama imkanım olduğu için kısmen biliyorum.. hem anneye de bağlı oluyorlar ister istemez :)
Paylaş !

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

 
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...