2 10 Şubat 10 (30.Gebelik Haftası) Annem ile Buluşma (Randevu Mektupları - GEBELİK TAKİP MUAYENELERİ)


30.Gebelik Haftası

Ben artık 30 haftalık kocaman bir bebeğim. Bütün organlarım da tamamlandı. Bir mercimek tanesiyken tanışmıştık sizlerle hatırlıyor musunuz? Annem ve benim için geri sayım başladı. 68 gün sonra aranızdayım inşallah :))

Bu ayda ki dr randevumuzda geçen aylardan farklı bir durum vardı. Babam artık işe başladığı için bizi götüremedi. Bu arada bu iş meselesini de bana bağlıyorlar. Şans getirmişim aileme, babama... Bahsim açıldığında sürekli söylenenlerden biri de bu şans mevzusu. Neyse, bizi götürmek için teyzem geldi. Annemle güzel bir kahvaltı yaptılar. Tabii ki onlarla birlikte bende nam nam yedim güzel mamacıkları. Gidene kadar yolda annem birkaç kez telefonda babamla konuştu. Tembih ediyor telefondan babam bana: “oğlum güzel dur bana güzel videolarını getirsin annen çok merak ediyorum seni” diye.


Neyse ki çok yoğun olmayan bir köprü trafiğinden sonra hastaneye vardık ve muayeneye girdik. Herman amcam bundan sonra yapılacak test kalmadığını, sadece kontrole geleceğimizi söyledi. Annem normal doğum hakkında bilgi aldı. %80 istediğimiz gibi olacak kalan %20 lik kısım gelişen tıbbi nedenler dolayısıyla sezaryana sebebiyet verebilirmiş. Bundan sonra randevularımız ilk aylarda olduğu gibi 15 günde bir şeklinde olacak 36.haftadan sonrada her hafta görüşecekmişiz. Annem beni sık sık görebileceği için bu duruma çok memnun oldu. Amma... ve yine ben kendimi göstermedim :( Herman amcam çok uğraştı beni girdiğim yerden çıkartabilmek için ama napıyım... Annem başımı gömdüğüm yeri görünce hayretler içinde kaldı. Tam leğen kemiği ile kasığının arasındaki o daracık yerde saklandım. Yüzümü sakladığım yerden uzatıp sanki onları görüyormuşum da şimdiden cee oynuyormuşum gibi geri çekilmelerime teyzem çok güldü. Annemse hala bugün bile söyleniyor: “oğlum bu koca karında yer mi kalmadı ne işin var orda çık şu göbeğime doğru” diye. Randevudan sonra annem babamı aradı sağlık haberlerimizi verdi. Sıra görüntüme gelip de kendimi yine sakladığımı duyunca babam şu yeni petrol reklamında Yaban karakterine kükreyen Kadir İnanır gibi gürledi telde. Sevmiyorum onu diye çok kızdı bana. Ama neden herkes kendini düşünüyor birazda benim açımdan yaklaşsanıza konuya karakter sahibi bir çocuk olduğum hiç mi aklınıza gelmiyor. Okuyun bakalım bundan önceki randevuları hep secde pozisyonunda yüzünü göstermiyor diye sitem etmişsiniz. Hoşlanmıyorum belki film yıldızı gibi kameralara poz vermekten. Belki çekingen, ürkek bir yapım var. Ya da gizemli olmayı daha şimdiden seviyorum, kendimi çok çabuk açığa çıkarmak istemiyorum.
Lütfen ama biraz saygı, az kaldı işte geliyorum. Biraz fala kızdım biliyorum ama bizimkiler çok üzerime geliyorlar.
(25. aydan sonraki tüm kontrollerinde Gökalp secde pozisyonunda olduğu için maalesef yüzünü göremedik. Bu ve sonraki aylarda ekleyeceğim videolar 21. aya aittir.)

Bir sonraki randevuda görüşmek üzere;

Herkese sevgiler "çokoprens"

Ve anneden hamilelikle ilgili bilgiler: Kabızım :(ve hemoroid sorunum var. Çok zorlanıyorum. Mide yanmamı Renie Duo şurup ile atlatıyorum. İyice ağırlaştım hamileliğim zor geçmese de çabuk yoruluyorum. Artık desteksiz kalkmak çok zor. Midemde yemek boruma doğru bir yanma var. Sürekli olmadığı için tam olarak reflüm var diyemiyorum. Bebeğimin hareketleri artık dışardan hissedilir derecede kuvvetli. İçerde eskisi kadar geniş alanı olmadığı için hareketlerini daha çok dalgalanma şeklinde hissediyorum. Elle dokunulmasa bile dışardan hareket ettiği görülebiliyor. Asla unutulmaz bir duygu bu. Hamilelik beni çok duygusallaştırdı. Doğurup ona dokunmayı koklamayı çok istiyorum ama, bu halimizden de hiç şikayetçi değilim. İçimde olması en korunaklı yerdeymiş hissi veriyor.

O Tarihte Mektuba Yapılan Yorumlar:

Pınar B.: Canım benim.İkinizin de sağlıklı olmanıza çok sevindim.Çokoprens size şans getirsin inşallah ; zaten getirmeye başlamış bile Gökhan'ın işi hayırlı olsun.Öpüorum seni kocaman...Güzel Anne :)

Tugba:way way way gökalp beye de bakın siz :)naz yaparmış, saygı beklermiş.. adam olmuş bu bebek valla :)dilek can ne iyi ettin de başladın bu seriye.. çocuk büyüyünce ne düşüncek bakalım söyledikleri hakkında ben en çok onu merak ediyorum :):)

Ben: ya ben bunları yazmaya başladığımda her ay yazarım diye düşünerek o bilinçle başlamamıştım,ama sonrasında her randevudan bir hatıra kalması için güzel bir anı olacağına karar verdim.sizlerde gidişatı merak ettiğiniz için hem sizi haberdar etmek hemde düz bir randevu günlüğü yazmaktansa daha orjinal olacağını düşündüm.bir blog açmayı düşünüyorum orda yayınlıcam tüm bunları :)) valla kız olsaydı çok memnun olurdu heralde daha anlamlı gelebilirdi erkekler bu konulara biraz ilgisiz oluyolar sende yeğenlerinden biliyosundur.

Nalan: sevgili çokoprens sen hiç üzülme nehir ablanda kendini hiç göstermezdi.. doğduktan sonrada poz vermeyi hiç sevmedi.. yeni yeni alışıyo artık.. sanırım sende onun gibi olucaksın... :) sağlıkllı olmana ve çok az kalmasına sevindim bebişim... leğen kemiği olayı beni pek şaşırtmadı.. bebekler orayı pek bi sever... nehir sol tarafa sokardı başını ve oturunca,sıkışınca başlardı tekmeye.... siz ne bilmişsiniz siiiiiz :) bu ay kızdırmış seni ebeveynlerin. boşver onlara sen.... aldırma .. sen çıkınca bol bol yüzünü görücekler nede olsa... :) artık gün sayıyoruz bizde, inşallah anneninde istediği gibi,zamanında güzel bir doğumla alacağız seni kucağımıza... öpüyorum....

Selen: biryerlere sıkışsa bile onun orada olduğunu hissetmek muhteşem birşey. Gökhanın işe başlamasına çok sevindim hayırlı olsun darısı benim gökhanın başına... Öpüyorum sizi

Ben : aynen söyledğin gibi selencim onu hissettiğim günden beri hayat bir başka benim için,ve bu duyguyu çok seviyorum,herkes son aylarda çıksın diye gün sayıcaksın diyor evet onu çok merak ediyorum doğucağı günü bekliyorum,ayrıca kaygılarımda yok değil ama içimden çıkacağı için üzülüyorum yaa :( birlikte olmak bir olmak çok başka...

Özden: sen hele bi katıl aramıza boy boy fotolarını çekicem ben senin :)) kaçabiliyomusun bakiyim o zaman :) o ciciler üzerinde ,bize gülücülker atacağın günleri görmek için sabırsızlanıyorum.Benim bile içim içime sığmazken annele baban nasıl bekliyolar sen tahmin et.

Burcu: ayy bu cok konusuyo he :D gelsınde gloryayla tanıstırıyım onu
Paylaş !

2 yorum:

  1. doğumdan sadece 4 ay geçmesine rağmen şu aylık randevularda yazanların hepsini unutmuşum her yeni mektup girişimde iyiki tutmuşum bu yazıları diyorum hele şubat randevusu adeta doğumun habercisiymiş gökalpin leğen kemiği civarında takılıp doğamaması yeni bişey değilmiş meğer,bide o ay sezaryandan falan konuşulmuş vay canına, annecim ben bile şaşırıyorum buluşmalarımızı tekrar okudukça.

    YanıtlayınSil
  2. kükremekte haksızmıyım bir çocuğum var ve göremiyorum kendisini:)

    YanıtlayınSil

 
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...