0 23 Mart 10 (36.Gebelik Haftası) Annem ile Buluşma (Randevu Mektupları - GEBELİK TAKİP MUAYENELERİ)

36.Gebelik Haftası

Aslında okuduğunuz bu dr. randevumuzdan önce biz annemle 2 kez Herman amcamda buluştuk. O buluşmalarımızda olanları yazmak için bilgisayarın başına geldiğimde, annem: “oğlum dur her randevuyu yazmayalım. Biz yine aylık yazmaya devam edelim” dedi. İlk önce “neden” dedim ama sonra anladım ki yazılacak çok şey olmayacak İlk aylarda olduğu gibi 2 haftada bir gittik randevularımıza. Bundan sonrada hafta da 1 gidiyor olacağız. Fakat ben yine randevularımızı aylık yazmaya devam edeceğim. Son randevularımız çok çabuk geçiyor zaten. Herman amcam sağlığımla ilgili konulara bir bakıyor: “hadi bakalım 2 hafta sonra tekrar görüşelim” diyor. Bu arada duruşumu değiştirdim akrobatik hareketler benim için çocuk oyuncağı; şimdi tepetaklak duruyorum, ne demekse :))

(Sol kürek kemiğimin arasından bakan kafayı görebiliyor musunuz ? :) )

Herman amca anneme “doğum kanalına yol almış” dedi. Annem her zamanki gibi çok evhamlandı. Diğer taraftan babaannem telaşlandı erken değil mi diye. Doğuma yakın dönmem gerektiğini düşünüyor mantıklı olarak ama işin aslı öle olmuyormuş işte, Ben şimdiden yolumu aldım gerisine zamanla karar vericem :))

Babam işe başladıktan sonra Herman amcamdaki buluşmalarımıza teyzoşumla gidiyorduk. Ama bugün babam evde olduğu için yine eskisi gibi birlikte gittik. Babacım evde, çünkü çok rahatsız :( Taş düşürüyor canım babam. Bu nedenle son 4 gündür çok ızdırabı var. Sabaha karşı acillerde alıyor soluğu. Annemde bende onun için endişe ediyoruz. Şu son dört günde çok aşırı ağrı kesici iğne oldu ve serum yüklendi. Düşürene kadarda acıları sürecek umarım çok uzun zaman almaz da babam gelişime konsantre olabilir. Zaten şu son 15 gündür bizim aile revire döndü. Önce iki teyzoşum ağır grip oldu. Tam kurtuldular derken meleğim teyzemin başka sorunları çıktı. Anneannem aileden birilerini kaybetti, babaannemin aylardır dinmeyen diz ağrıları had safhaya ulaştı. Ve son olarak da dedem :( çok hasta oldu. Çok üşütmüş, diğer sorunları da ilave olunca 15 günden fazla hastalık ızdırabı çekti. Ama neyse ki şimdilerde toparlanıyor. Yani anlayacağınız ailecek zor zamanlar geçiriyoruz. Annem, olurda bir sürpriz yapıp erken gelirsem, bu hastalık ve mutsuzluk ortamında coşkumun layıkıyla yaşanmayacağından endişe etti. Ama neyse ki ben de onu üzmedim ve herkeste toparlanma sürecine girdi.

(25.aydan sonraki tüm kontrollerinde Gökalp secde pozisyonunda olduğu için maalesef yüzünü göremedik. Bu ve sonraki aylarda ekleyeceğim videolar 21. aya aittir.)

Bu arada artık doğduğum güne kadar yüzümü görebilme ihtimalleri nerdeyse sona erdi. Bulunduğum pozisyonda yüzümü göstermem pek mümkün değilmiş öyle dedi Herman amcam. Zaten bizimkilerde kıza söylene alışmışlardı bu duruma.

Bundan sonraki mektubum son olacak sanırım, o zamana kadar görüşmek üzere herkese sevgiler...

Çokoprens....

Ve anneden hamilelikle ilgili bilgiler: Geçtiğimiz ayda başladığını hissettiğim uykusuzluk bu ay iyice ayyuka çıktı. Resmen uyuyamıyorum. Gece 3-5 yatakta dönmekten sıkılıp kalkıyorum. Bilgisayarın başında ağlaya zırlaya ninni seçip indiriyorum. Ahh çocuk gelmeden o kadar duygusalım ki doğduğunda da mı böyle olucam çok merak ediyorum. İlk aylarda olduğu gibi idrara çıkışlarımda arttı. Kabızlık ve maalesef hemoroit hala en büyük sorunum. Sanırım doğurana kadar da geçmeyecek. Doktoruma sıkıntımdan bahsettim. Ağız yoluyla ilaç alamayacağımı belirterek krem şeklindeki rahatlatıcılardan verdi. Çokta rahatladığımı söyleyemem. Cerraha göndermek istedi. Muayene şeklini düşününce, doğum öncesi o strese giremeyeceğim için kabul etmedim. İyice ağırlaştım. Bacaklarımı aça aça meşhur hamile yürüyüşü ile yürüyorum. Ayaklarımda şişti. Spor ayakkabıdan başka bir şey giyemez oldum.
O Tarihte Mektuba Yapılan Yorumlar :

Tuğba:Ah canım ya... sen bu karnı burnunda haline bi de acillerde mi geziyorsun...Allah hepsine en acilinden şifalar verrsin. teyzoşlar babanneler çok lazım oluyo, sağlam durmaları lazım :)
Ay dilek.. hani birileri doğum izninden döndüğü zaman derdik ya.. allahım ne çabuk geçti zaman diye ... şimdi onu hissettim yine.. daha dün gibi nasılsın dediğimde .nasıl olayaım içimde bi kalp atıyor diyişin :):) geliyoo geliyoo gökalp selçuk geliyo :)

Özden : Bak bak doğum kanalına girmiş bile bizim afacan :) Hadi hayırlısıyla inşallah...Bugün ablamın da kontrolü var,senin arkadaşın o da 1,5 hafta küçük senden biliyomusun gökalp,o da gün sayıyor.Ben ikinizi de sabırsızlıla bekliyorum...

Pınar : E hadi bakalım gelsin bakalım Gökalp Bey,:)))) hayırlıysa...

Nalan : çokoprens annene söyle nehir ablan 7. ayda girmişti doğum kanalına son ay ters dönmüştü.. belli olmuyo sizin gibi pıtırcıklardan.... son ana kadar herşey yolunda gidecek buna sende inan annenide telaşlandırma olurmu....:)))
Paylaş !

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

 
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...