1 13 Nisan 10 (39.Gebelik Haftası) Annem ile Buluşma (Randevu Mektupları - GEBELİK TAKİP MUAYENELERİ)

39.Gebelik Haftası

Ve son mektup…
Evet bu son ...

Bu randevumuzdan sonra belki bir kez daha Herman amca annemi görecek, sanırım ondan sonrasın da artık bende aranızda olacağım. Haftalık kontrollerimizde her şey olması gerektiği gibi ilerlemişti, ta ki son randevumuza kadar. Artık eşim iyice kireçlendi. Ben, annem çok endişeli diye kendisine böle şeyleri söylemiyorum ama Herman amcam hemen söyleyiverdi gerçeği. Biraz komacan bir bebeğim o nedenle annemin arzu ettiği normal doğum ihtimalinin yüzdesini düşürdüğümü ve suyumun da azalmaya başladığını anlattı. Tüm bunlar beni rahatlıkla bekleyen bizimkileri birden bire endişelendirdi. Yine içlerinde en metanetli olan annem ve meleğim teyzemdi. Anneannem hemen eyvah moduna girdi. Babamda moral bir anda yerle bir oldu. Telefonda konuştukları halde annem hemen düşen ses tonundan anladı ve onu da motive etmeye çalıştı. Babaannem Herman amcamın artık üç günde bir muayene edeceğini duyunca iyice korktu. Bana bir şey olması ihtimaline bile tahammülü olmadığı için “tamam bir üç gün sonrayı beklemeyelim alsın cumartesi” demez mi? Annemde bende şokkk.. olur mu hiç bir durun ben belki hazır değilim yapmayın böyle Herman amcama annem de bende güveniyoruz o ne derse öyle olsun. Neyse işte sonuç olarak öyle ya da böyle haftaya annemin karnında değil koynundayım. Günlerdir bana dil döküyor gelmem için. Odamı, oyuncaklarımı, kıyafetlerimi parkları çiçekleri göstererek dışarıda ki hayatın daha güzel olduğuna ikna etmeye çalışıyor beni. Ama annem hani biz böyle çok mutluyduk? Hani böyle ben sendim sende ben?  Hani benim tekmelerim ömre bedeldi ve hayatın boyunca bu duyguyu hiç unutmayacaktın hep özleyecektin. Hani beni korumak sanki böle daha kolaydı? Sen sevdirdin burayı bana nasıl geleyim şimdi bilmiyorum ki? Senin güzel dediklerin buradaki kadar güven ve keyif verecek mi? Hem sen geçen ay bir kaç kere seni zorladığımda sakın yapma oğlum diye kızmadın mı tamam o zaman erkendi şimdi gel diyorsun ama emin olamıyorum. Hem gel diyorsun hem ağlıyorsun bir de bana bakma diyorsun gerçekten istemiyormuşsun gibi hissediyorum sen ağladıkça. Neymiş ben anlayamazmışım. Hem bana kavuşacak olmak nasıl bir mutluluk hem de benden ayrılacak olmak nasıl bir hüzün. Hayatım boyunca anneliği tadamayacağım içinde anlayamayacakmışım.


Neyse ben yazdıkça susmayacak kıyamıyorum gözyaşlarına...
Bunlar size ve anneme buradan son sözlerim aslında bu yazılara başladığımızda hiç böyle 9 ay sürecek bir seri düşünmemiştik. Annem benim onunla olduğumu öğrendikten sonra içinde bana dair yaşadıklarını paylaşma ihtiyacıyla başlattı bu yazmaları. Sizin güzel geri dönüşlerinizle de devam etti. İkimiz adına şimdiye kadar sevincimize ortak olduğunuz için sizlere çok teşekkür ediyorum. İlk kalp atışlarımın ortağı oldunuz, cinsiyetimin heyecanını annemle paylaştınız, yeri geldi ismim konusunda anneme fikir verdiniz ve daha niceleri annem beni büyütürken sizde desteğinizle sevinçlerimize ortak oldunuz sayılı gün gelip geçiyor işte o mercimek dediğiniz ben şimdi koca bir bebek olarak aranıza katılmaya hazırlanıyorum.

(25. aydan sonraki tüm kontrollerinde Gökalp secde pozisyonunda olduğu için maalesef yüzünü göremedik. Bu ve önceki aylarda eklediğim tüm videolar 21. Aya aittir.)


Canım annem 9 ay ne sen beni, ne ben seni hiç üzmedik. Sen nasıl cennet kokumu ipek saçımı merak edip, hiç tadımı bilmediğin halde özlüyorsan bende senin koynunun sıcaklığını, şefkatli kollarını şimdiden dinlediğim ninnilerini özlüyorum. Aşacağım bu korkumu sevginle, geleceğim kollarına bu özleme bende daha fazla dayanabileceğimi sanmıyorum.
Hepinize buradan son kez sevgilerimi gönderiyorum. Ben gelene kadar herkes kendine iyi baksın...
GÖKALP (nam-ı diğer çokoprens)

Ve anneden hamilelikle ilgili bilgiler: Oturduğum ve yattığım yerden destekle bile zor kalkar oldum. Asla eğilemiyorum. Geceleri uyuyamıyorum. Kabızlık ve hemoroit canıma tak dedi. Geçen aydan başlayan kasıklarıma doğru bir ani sancı hissediyorum. Regl dönemindeki gibi derinde bir yerlerde sızlamalar var. Gökalp’in hareketleri de iyice azaldı. Artık yer değiştirmesinden çok el ve ayaklarını ve hıçkırığını hissedebiliyorum. Hala göbeğim aşağı düşmedi.


O Tarihte Mektuba Yapılan Yorumlar :

Pınar B: Güzeller güzeli anne;Ben henüz belirttiğin duyguları tatmadım ama yazdıklarınla bile tüylerim ürperiyor,gözlerim doluyor.Senin mutluluğunu tahmin bile edemiyorum.Umarım çokoprensini sağlıkla kollarına alır,koklarsın…Güzel haberlerini bekliyor olucam..Kocaman öpüyorum seni ve Gökalp’i

Nalan: hadi bakalım artık zamanı gelmiş çokoprens. çok fazla bekletmemen lazım anladığım kadarıyla.. 4 kiloyu geçersen herman amca seni normal yolla almaz söyliyim.. hatta 3.5 sonrasını bile düşünüyor :))) sen ve annen bu tekmeleri özliyecek olabilirsiniz ama birde emzirmek denen şey varki bir ömre bedel... esas onun yerini hiç ama hiçbişey alamaz.. sen gelde anneciğin o nadide duyguyu tatsın... o zaman anne nedemek evlat ne demek ikinizde anlıycaksınız çokoprrens... daha neler neler yaşıyacaksınız.. senin bir gülüşüne dünyaları değişmiycek annen ve baban. İlk anne deyişinde kalbi durucak zannedicek anneciğin... ilk adımında ayağın,ilk sarılmanda kolun olucak... ve daha anlatılamıyacak bir dünya güzellikler yaşayacaksınız..... Sağlıkla gel ve iki insanın hayatına renk katmaya gel güzel bebiş...

Özden : evet daha dün gibi annenin telefonda mutluluktan ağlayarak hamile olduğunu söylediği gün.Özden teyzenin ödü patlamıştı çünkü annen hıçkırmaktan konuşamıyordu, sonra hamile olduğunu söyledi ve ikimiz gözyaşları içinde seni hayal ettik ...Artık mutlu son çok yakın :) hepimiz heyecanla bekliyoruz seni minik çokoprens...

Melek: hee iyi oldu hiç ağamadım perişan olmadım etkılenmedım mahvolmadım olmadım işte:((((((ölürüm size daha dicek sözüm yok..

Ayşegül : Sonunda paşamız geliyor beee, maşallah annemiz iyi bakmış oluşumuza. Kuzenciğim her paylaşımlarımızda hep duygulandım biliyorsun bu günde beni çok ağlattın. Bende anne adayı olduğumda senin gibi bebeğini iyi anlatan anne olmayı çok istiyorum ama becerebilecekmiyim bilmiyorum. İnan seninle beraber bende yaşadım. Dün annemler ile konuştuk senin güzelliğini anlattım. Bebişimizin odasından bahsettim, senin marifetli yapmış olduğun bebek süsü çalışmalarını anlattım, onlarda çok mutlu oldu. Ben pazara kadar çkoprens gelicek dedim, kendimide ona hazırladım açıkcası çok merak ediyorum onu, çok güzel bir bebek olucak özledik onu. Seni çok seviyorum. Allahın izni ile hayırlısı ile ikinizde sağlıklı olarak atlacaksınız, bizde kapıda sizi bekleyeceğiz. Seni ve çokopresnsi kocaman öpüyorum.
Paylaş !

1 yorum:

 
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...