10 14.11.10 Akşam Gazetesi Pazar Eki

Röportajımız Akşam gazetesinde yayınlandı.Başta eşim olmak üzere,soy ismimin eksik yazılmasına bozulmuş olsakta bizim için güzel bir tecrübe oldu.Röportajda bütün anneler meslek sahibi görünürken benim İŞSİZ yazılamam da şık olamamış ama bu kadar kusur kadı kızın da da var diyerek üzerinde durmamaya çalışıyorum.Lakin gelin görün ki ben takılırm buna. İşte röportajın aslı burda .

Merhabalar;

Ben, Dilek Balcı Selçuk, 11.02.1977 İstanbul doğumluyum.İstanbul üniversitesi Felsefe Bölümü mevzunuyum. 3 yıllık evliyim.6 yıl kadar telekominikasyon sektöründe çalıştım.Beklentilerim gerçekleşmeyince,önümü göremediğim için buradaki işimi sonlandırdım.Esasen tekrar çalışmak istiyordum fakat patlak veren krizle birlikte iş bulma sürecim uzadı.Dolayısıyla ertelediğimiz bebek sahibi olma fikrini hayata geçirerek anne oldum.Şimdilerde 6 aylık olan oğlum Gökalp Selçuk'un bakımıyla ilgileniyorum.İlk üç yıl oğlumunun bakımıyla kendim ilgilenmeyi ve akabinde ne kadar mümkün olabilirse tekrar iş hayatına dönmeyi düşünüyorum.

·  Bloglamaya ne zaman başladınız?
gokalpileseyrialem.blogspot.com 19.08.2010 tarihinde bebeğim artık onun dışında başka şeylerle ilgilenmeme fırsat vermeye başladığında yayına geçti.
 
·  Neden bloglamaya ihtiyaç duydunuz?
Gerek hamileliğim döneminde gerekse bebeğimi dünyaya getirdikten sonra merak ettiğim bir çok konuda internete başvurmak durumunda kaldım.Fakat bulduğum cevaplar istediğim türden değildi.Aradığım konu neyse ya doktorların jargonlu ve bilimsel açıklamaları ya da forumlarda bulduğum anne yorumları beni tatmin edemiyordu.Konuyu yaşamış,deneyimli birilerinin tecrübelerinden faydalanmak hatta gerektiğinde sorabilmek daha doyurucu olacaktı.Açıkçası bu tip blogların varlığından bende yazmaya başladığımda haberdar oldum.Benim blogumun diğer anne bebek bloglarından iki belirgin farkı var.İlki, günlük şeklinde olmaması diğeri ise internette aranacak tüm bilgilere kronolojik olarak yer vermeye çalışmam.
Bunların dışında Gökalp'i çok büyük bir sevgi ve özlemle dünyaya getirdim.Daha hamileyken onun ağzından bişeyler yazmaya başlamıştım.Arkadaşlarımın teşviki ve ilerde her anını hatırlayacağım bir hatıra oması açısından da blogger olmaya karar verdim.

 
·  En çok blogladığınız konular nelerdir?
Anne ve bebek için gerekli olan herşeyi yazmaya çalışıyorum.Gelişim sürecinden ihtiyaç listesine, alış veriş adreslerinden markalara hatta kendi tasarımlarıma kadar her konuya değinmeye çalışıyorum.
 
·  Blogunuza yönelik tepkiler nelerdir?
Genelde takip edilen bir blogum var.En bilinen kadın forumlarında bile blogumdan söz ediliyor.Ama maalesef ki okuyucu olarak takip ediliyorum arkadaşlarım dışındaki izleyicilerim aktif olarak bloga henüz dahil olmuyorlar.Sanırım okudukları tatmin ediyor onları ya da .. İşte bende bu ya da nedir onu merak ediyorum.Ben internette aradığım ama bulamadığım türden bir blog oluşturdum.Dolayısıyla annelerin aktif olarak soru sormalarını bekliyorum.
 

·  Konuyla ilgili başka bir şey söylemek isterseniz...
Blogun takip edilmesini gözlediğinizde daha çok yazmak ve yazacaklarınızı okuyacak kişileri bekletmemek istiyorsunuz.Fakat benim en büyük sıkıntım blog izleyicisi olabilemek için gmail adresi kullanım zorunluluğu evet facebook ve twitterdan da takip olanağı var ama insanlar o kadar kendi işleriyle meşguller ki buna ekstra zaman harcamak zor geliyor.Bu nedenle kendi yakınlarım bile izleyici olmaksızın direk blogu okumayı tercih ediyor bu da  yorum yapamadıkları için aktif katılımı engelliyor.
Paylaş !

10 yorum:

 1. Canım röportajını okudum. Biraz kısaltmak için sanırım işsiz şeklinde yazılmış :)) Takılma sen ona gayet güzel bir yazı olmuş.. Blog için iyi bir tanıtım olucak sanırım... Daha nicelerine :)

  YanıtlayınSil
 2. Merhaba, tebrik ederim. Ben de annesinin gülü ve nehir de gördüm gazetedeki roportajı.. bence mesajlar net ya önemli olan o.. sevgiler..

  YanıtlayınSil
 3. teşekkür ederim Naloş bloğa pek faydası olmadı ama güzel bir hatıra oldu.

  YanıtlayınSil
 4. deli anne :) seni burda görmek benim için çok büyük supriz oldu.sizlere göre ben daha yolun çok başındayım desteğin için teşekkür ederim.

  YanıtlayınSil
 5. selamm güzel anne.Allah bebişini sağlıkla büyütmeni nasip etsin dileğiyle başlayayım söze.aynı üniversiteden olduğumuzu farkedince daha bir ilgimi çekti bloğun,76 doğumluyum ben ,ist iktisat fakültesi 98 yılı maliye mezunuyum,eşimse seninle aynı fakülteden ama o türk dili edebiyatından 95 mezunu.gazetedeki haberin eksik verilmesi hakikaten can sıkıcı,buraya doğru haliyle yazman kendini iyi hissetmeni sağlamıştır,biz de seni daha yakından tanımış olduk bu sayede.benim 2 kuzum var,oğlum 9 yaşında kızım 6 aylık.elle tutulmaz,gözle görülmez birtakım tecrübelerim sana fayda verebilirse çok mutlu olurum,eksiklerimi de seni takip ederek gideririm artık.sevgilerimle sevgi:)

  YanıtlayınSil
 6. Bu yorum yazar tarafından kaldırıldı.

  YanıtlayınSil
 7. Canımcım ,çok samimi ve güzel bir yazı olmuş.Ayrıntılara takılma diycem ama ,ne kadar detaycı olduğunu çok iyi biliyorum :) Nalan'ın dediği gibi daha niceleri olur ve fazlasıyla telafi edilir inşallah...

  YanıtlayınSil
 8. hoşgeldin sevgi :) bebişlerimiz aşağı yukarı aynı aylardalar bilgilerimizi taze taze paslaşabiliriz.

  YanıtlayınSil
 9. özdencim bizi hiç yalnız bırakmıyorsun teşekkürler..

  YanıtlayınSil
 10. Yeni okuma fırsatı buldum.Çok beğendim.Tebrik ediyorum kuzen.

  YanıtlayınSil

 
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...