2 4 Aylık Bebek Gelişimi -1- (Aşkın Başlangıcı)

OĞLU ÖĞLE UYKUSUNA ALIŞMAYA ANNESİ BLOG YAZMAYA BAŞLADI
Buradan 4 Aylık Bebek Gelişimi (2) ve 4Aylık Bebek Gelişimi (3) okuyabilirsiniz.

4.ayla birlikte, gündüzleri hiç uyumayan Gökalp kısa süreli de olsa düzenli uykulara başlayınca yorgunluğum nispeten azaldı. Daha öncesinde kendime hiç vakit ayıramazken biraz olsun internette de olsa sosyalleşmeye başladım. Tam da bu dönemde blogtan sizlere merhaba diyebildim. Ben kendime vakit ayırabilmenin kısa süreli de olsa da tadını çıkarmaya başlamışken benim minik tırtılım kelebek olma yolunda ilerliyordu.

Algıları hızla açıldı. İlk üç ay çok fazla ağladığı için farkına varamadığım sevimliliği ile annelik duygularımı iyice pekiştirmeye başladı. İtiraf ediyorum ilk defa bu ayda oğluma aşık olduğumu hissetmeye başladım. Dolayısıyla hem onun daha keyifli bir çocuk olması hem benim biraz nefes almamla birlikte daha verici olmam, onu tam bir oyuncu yaptı. Oysa ki daha önceki aylarda sadece kucakta sakinleşebiliyor oyunlara ilgisiz kalıyordu. Artık vücudunun kontrolünü yavaş yavaş sağlayabiliyor  ve oyuncaklarını düşürmeden iki eliyle tutabiliyordu.

4,5 aylık olduğu dönemde elleri ağzından çıkmaz oldu. Parmak emmeden öte diş kaşıma şeklindeki  hareketlerine  huzursuz ve huysuz  olması da eklenince herkesin yönlendirmesi ile dişe yorduk ama şuan 8. Ay içindeyiz hala diş ortada yok. Annemin yorumu diş sürecinin dişin çene de yürümeye başlamasıyla başladığı yönünde bilemiyorum ne kadar doğru. Kucaktan başka hiçbir şeyin tatmin edemediği oğlum bebek arabasında da ana kucağında da oturmayı hiç sevmedi.Daha içlerine koyar koymaz ağlamaya başlıyor 5-10 dk fazla durmuyordu.Bu dönemde biraz olsun kucak azabından kurtulmak birazda en azından sokakta bebek arabasında durmaya alıştırmak için her gün 1 saat parka çıkıyorduk ama asla 1 saat arabasında oturmuyordu.Neyse ki azimle bugünlere gelebildik şimdiler de kucak isteğimiz sona erdi ve bebek arabasında sessizce etrafı izliyoruz.
Paylaş !

2 yorum:

  1. benim oğlum da 4 aylıktan itibaren kıvramnaya başladı.. diş dedik ama çok erkendi..şimdi 8 ay oldu nihayet çıkardı ama oh ne ala diyemiyoruz kıvranmalar devam ediyor.. hemen yanındaki çıkmış gibi şimdi ve yanlar zorluyor arkasından.. bu böyle devam eder vessselam..

    sevgiler

    YanıtlayınSil
  2. Her ayın, her yaşın kendine göre zorluğu var diyordu tecrübeliler benim dilimde 3 yaş adeta slogan.Şu fiziksel yorgunluğum bir son bulsa herşeye tahammül edebilirim gibi geliyor.

    YanıtlayınSil

 
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...