1 5 Aylık Bebek Gelişimi -1- (Saçları Çıkmaya- Çatık Kaşı Açılmaya Başladı)

Buradan 5 Aylık Bebek Gelişimi (2) ve 5 Aylık Bebek Gelişimi (3) okuyabilirsiniz.

5. ayımıza artık yaz mevsiminin bitmesini umarak başladık. 2010 senesi itibarıyla öylesine sıcak bir yaz geçirdik ki kışın gelmesi için dua eder olduk. Kucak müptelası oğlumu ne sıcak durdurabiliyordu ne de yapış yapış ter. O dönem her akşam yatmadan evvel yaptırdığımız banyolara birde gün içerisinde ana oğul birlikte aldığımız duşlar eklenmişti.

Neyse ki küçük beyimizin suyla arası iyiydi aksi halde halimiz ne olurdu bilmiyorum. Bir ara öğlen uykularına püfür püfür havuz başında yatıyordu. 1 saat olsun uzanıp dinlenme fırsatım oluyordu ama anneye dirlik vermek olmaz deyip orada da yaygara çıkartmaya başlayınca bizim havuz dinlencemizde sona ermiş oldu. Bir kaç gün üst üste feryatları ile beni havuz başında o kadar mahcup etti ki tövbe ettim ve girenleri sadece camdan seyreder oldum L  5.ayımızla birlikte doğuştan keltoş olan saçımızın ön kısmı nihayet dolmaya başladı. Anne karnında sürekli secde pozisyonunda olduğu için sanırım saçının ön tarafı kel kalmıştı. Zaten benim çirkin ördekimin kuğu gibi güzelleşmeside saçının gelmesiyle oldu. Buna bir de çatık kaşlarının açılması eklenince annesinin aşkı gerçek bir yakışıklı oldu. Evet kaşları doğduğu günden 5. Aya kadar çatıktı. Gören herkesin ilk tepkisi “ay sen neye kızdın böyle” tarzı ve türevi cümleler oluyordu. Aslında evde o kadar da ciddi değildi ama her nedense dışarı çıktığımızda çatılıyordu o keman kaşlar. O kadar dikkat çekici bir hal almıştı ki bu ciddiyet “adam” lakabı takıldı çevrede. Adamım beni endişelendiriyordu artık.

Acaba gözünde bir problemi var diye düşünmeye başladım. Hani fazla ışık geldiğinde,ya da net göremediğinizde gözlerinizi kısmak ihtiyacı duyarsınız öyle bir sıkıntı mı yaşıyordu çokoprensim. Neyse ki bir sorunu yokmuş ta açıldı kaşları. Kendimce bir nevi savunma mekanizması geliştirdi herhalde diye düşündüm. Kaşları çatarak kendini yabancılara karşı savunuyordu belki de. Hala da evde ve tanıdıklarına karşı çok güleryüzlü olmasına karşılık dışarıda ciddiyetini koruduğu olur.
Paylaş !

1 yorum:

  1. Benim kizimda catik kasli ve saclari cok az 2 ayligiz daha 5.ayinda merak ediyorum bizde neler olcak ��Allah bagislasin bu arada ��

    YanıtlayınSil

 
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...