1 Diş Göründü :)

Nihayet aylardır özlemle beklenen diş baş gösterdi. İlk dişimiz alttan sağ taraftan çıkıyor yanındakinin de çıkması an meselesi gibi. Oğlumun hayatının önemli kilometre taşlarından biri daha döşenmiş oldu bu zaman diliminde. O kadar yeni ki görmek için mercek gerekir ama anneler görürler:) 
                    (Bu arada diş çıkarma sürecine dair detayları 8. Ay gelişim notlarıyla giricem.) 

Şuan tuhaf bir duygu içindeyim. Sevinci ve hüznü iç içe yaşıyorum. Daha bu sabah yatağından alırken gözüm bordürüne takıldı. İç sesim büyüyor Dilek dedi. Dün gibi çokoprens bordürü bulduk diye millete ballandıra ballandıra anlatmamız. Söylene söylene, ağlana ağlana,sızlana sızlana büyüyor aslında fark etmeden. Oysa ki birkaç ay öncesine kadar kucağımdan düş artık diye isyan ediyordum. Hani bu çocuğun dişi dedik diş geldi. Sünneti zaten oldu bitti.Gazı deseniz azaldı gibi. Küçük adamım, sen gerçek adam olma yolundasın... Dur biraz ya, ben daha doyamadım bu bebek hallerine. Bir uykun kaldı. O da hepsine bedel aslında.


Dün akşam Osman’ı (Öyle Bir Geçer Zaman ki) yeni bölüm fragmanında izledim. Ben burada yalnız mı yatıcam diyor babasına. Babası odasının kapısını kapadığında tek başına kalışına içim gitti .Sonra kendi kendime kızdım elin Osman’ına  üzülüyorsun da kendi Osman’ın yalnız uyusun istiyorsun diye. İlk defa ağlamanı bekledim yanıma almak için. Tabi sende hiç gecikmedin aldım koynuma öptüm kokladım. Yatırdım yine yanıma uyurken gülümsemeni gördüm ilk kez ben öptüm sen güldün uyuduğun halde. Nasıl tarifsiz bir sevgi nasıl karşılıksız bir aşk seni çok seviyorum annecim hem de dünyalar kadar ,galaksiler,yıldızlar, ucu bucağı bilinemeyen kara delikler kadar çok seviyorum.İyi ki sen olmuşsun iyi ki benim olmuşsun canım oğlum…

Paylaş !

1 yorum:

 
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...