2 Doğum Sonrası Korse Kullanımı

5. ay gelişim notlarını yazmaya hazırlanırken oldukça geride kaldı biliyorum ama, hamilelik forumlarında sıkça okur olduğum korse mevzusuna da değinmek istedim. Madem burada yeni anne olacaklara tecrübelerimi aktarıyorum bu konuyu atlamak istemedim. Sonuçta biliyorum ki henüz bebeşini kucağına almamış bir çok hamiş ve anne adayı sayfamızı okuyor.
Doğum şekliniz ne olursa olsun ister normal ister sezeryan ilk hafta korse kullanmaya başlamanızı tavsiye ederim. Ben sezeryan doğum yapmış olmama rağmen ilk hafta korse giymeye başladım ve yaklaşık iki ay boyunca da hiç çıkartmadım. Olası kazalara karşı yedekli 2 adet korsem vardı. Korsenizi seçerken hamile kalmadan önceki bedeninizin, bir alt bedenini almanız gerekiyor. Mesela 38 bedenseniz 36 seçmelisiniz. Ama ilk haftalarda şişkinliğiniz tam olarak gitmediği için ve sezeryan dikişlerini de düşünerek ilk korsenizi kendi bedeniniz olarak kullanabilirsiniz. İki ya da üç hafta sonra artık bir alt bedeni kullanmaya başlamalısınız. Amaç rahat etmek değil biliyorsunuz göbekten kurtulmak.


Ben korselerimi doğum yapmadan evvel hazırlamıştım. İlk önce çamaşır değişiminde sıkıntı olmasın diye sadece karın bölgesini içine alan korse tercih ettim (külotsuz,) fakat hiç rahat edemedim. Her ne kadar silikonluda olsa toplanma yaptı. Sonrasında çamaşır formunda olup (külotlu) göğüse kadar çıkan modelini aldım. Çokta memnun kaldım. Şimdilerde doğum yapmış ve korse kullanmayı tercih etmemiş annelerin şikayetlerinin hiç birini yaşamıyorum. Ne yumuşak bir karnım var, ne göbeğim kaldı ne de ameliyat yerimin üzerinde hafif bir sarkma var. Karın bölgem hamile olmadan evvel nasılsa şimdi de aynı şekilde. O nedenle  ben diyorum ki bebeğinizi doğurduktan sonra normal hayata döndüğünüzde, hamileliğin vücudunuzda bıraktığı hasarları görmeye başlamadan tedbirinizi alın ve hayatınızı bıraktığınız yerden hem de bir de bebek sahibi olarak devam ettirin. Keşke korse kullansaydım dememek için önerilerime kulak verin derim.
Paylaş !

2 yorum:

  1. Dilekcim korsenin markasını/nereden aldığını da yazar mısın?

    YanıtlayınSil
  2. Gayecim marka konusu benim kısır kaldığım bir mevzu.Sağlık söz konusu olmadığı sürece özellikle tercih ettiğim markalar yok.Korse konusunda da bilumum çamaşır mağazalarına ve Marks and spencera baktım fiyatı 60 lira civarındaydı.Açıkcası kısa süreli kullanım için bana fazla geldi.Bende Erenköy pazarında ihraç fazlası satan bir çamaşırcıdan sadece 15 liraya aldım:)

    YanıtlayınSil

 
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...