2 Bebek - Çocuk Fotoğrafları İçin Çerçeve Yapımı

Bu bir anne bebek blogu olduğu için öncelikli tariflerim bebekler için cicili bicili çerçeveler oluşturmak için olucak. Ama sayfa üzerindeki başlıklardan da çıkabileceğiniz gibi isterseniz ailenizi içene alabilecek bir çerçeve hazırlayabilir isterseniz içine fotoğraf koyabileceğiniz bir takvimde yapabilirsiniz. Ana sayfanın en sağ tarafındaki yazıların önünde bulunan kategorileri seçerek aşağıdaki anlatımın aynısını uyguladığınız taktirde çerçeve bilgisayarınızın masa üzerine kaydolacaktır. Bu sayfa eşiniz, dostunuz,kardeşiniz ve sevgiliniz içinde yapacaklarınızla iyi vakit geçirebileceğiniz hoş bir eğlencelik olabilir.
Bu işten anlayanlar için baştan söylemeliyim ki çok detaylı yazdığımı düşünüp gereksiz bulabilirsiniz benim amacım bu eğlenceyi herkesin yapabilmesini sağlamak siz tabi ki detaylara takılmaksızın bizi beklemeden önden gidebilirsiniz J
İnternetin arama çubuğuna loonapix.com yazılarak siteye giriş yapılır. Açılan ana sayfanın en sağındaki İngilizce yazıların hemen önünde daha siyah ve kalın harflerle vurgulanmış çerçeve kategorilerini  görürsünüz. İçlerinden Face  Effect kategorisi altındaki kırmızı harflerle vurgulanmış olan make your face butonu tıklanarak yeni sayfaya geçilir.
Açılan sayfada işlem yapmadan önce genel olarak bir sayfaya bakarsanız alt alta 1,2,3 adım olduğunu görürsünüz.1.Adım bilgisayarınızdan fotoğraf seçmektir. Kaç tane çerçeve hazırlamak istiyorsanız o kadar fotoğrafı önceden masa üzerine kopyalamanızı tavsiye ederim.Ya da aynı fotoğrafa farklı çerçevelerle uygulayabilirsiniz tabi. Sayfanın en üstünde 1. Adım da yer alan gri bir dikdörtgen kutu içinde "upload your photo" yazısı vardır. Yazı içinde GÖZAT butonunu göreceksiniz. Butona tıkladığınızda açılan küçük sayfada masa üzerini seçip fotoğrafınızı bulup üzerine tıklayıp yine aynı küçük sayfada bulunan Aç butonuna basarak fotoğrafı siteye indirmiş olursunuz. Sayfanın sol tarafına çıkan fotoğrafın hemen sağ tarafında "select face" başlığı altında küçük küçük içi boş çerçeveleri göreceksiniz. Biz bebeklere çerçeve seçeceğimiz için hemen üstteki "select category"  başlığı altından küçük kutular içinden "Kids" olan kareyi tıklıyoruz.Bu kategoride yüz kısmı boş olan 3 sayfalık sevimli hayvan çerçevelerinden birini seçerek tıkladığımızda daha büyük bir boyutta soldaki fotoğrafın üzerine geldiğini göreceksiniz.Fakat seçtiğiniz fotoğraf ve çerçeve boyutları aynı olamayacağından üst üste bindirmek için mouse ile alttaki resmi kaydırarak ve hemen yukardaki küçük büyüteç işaretçikleriyle fotoğrafı büyütüp küçülterek çerçevenin boş olan yüz kısmına fotoğrafı oturtabilirsiniz.3. adım olarak hemen aşağıda sayfanın ortasında küçük harflerle yazılı olan save tıklanarak çerçeve kaydedilir ve otomatik olarak yeni sayfaya geçilir.Yeni sayfada aşağı doğru inerseniz kaydettiğiniz çerçeveyi görürsünüz.Çerçeve üzerine gelip mouse’la sağ tıklanır ve çıkan yazılar içinden Resmi farklı kaydet seçilir açılan küçük sayfadan yine sol tarafta bulunan masa üstü seçilir ve kaydet seçeneği tıklanır böylece yeni çerçevesiyle fotoğrafınız bilgisayarınızın masa üzerine kaydolmuş olur.
Aynı işlemleri sitenin ana sayfasında bulunan bir diğer kategori Photo Frames başlığı altında yaparsanız select category  içinde bebekler için, sevgililer için,aileler, arkadaşlar vs için değişik çerçeveler bulabilirsiniz.
E benden bu kadar hepinize kolay gelsin.
Paylaş !

2 yorum:

 
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...