2 BLOGUMA DOKUNMA !!!

Bu siteye erişim mahkeme kararı ile engellenmiştir.


01.03.11 tarihinde Diyarbakır 5. Asliye Ceza Mahkemesi, Digitürk’ün başvurusu ile BLOGSPOT.COM sitesini kapatma kararı almıştır. Gerekçe, birkaç kendini bilmez blogçunun, adaletsizce yayın hakları Lig Tv kanalına ait olan, futbol yayınlarını korsan olarak vermeleridir. Evet doğru okuyorsunuz bu düpe düz pire için yorgan yakmaktır. Bu kurunun yanında yaşında yakılmasıdır. Bu nasıl bir hukuk işleyişi nasıl bir adalet dağıtı mıdır? Adaletsiz yayın yapan bloglar kapatılacağı yerde adaletsizce tüm bloglar kapatılmıştır. 4 milyon kültür, sanat, spor, sinema, tiyatro, fotoğraf, teknoloji, moda, yemek, pasta kurabiye, kitap, anne bebek blogu ve daha niceleri…

Benim kaygım blogumu takip edenlerin bloggerlardan daha çok diğer anneler ve hamileler olması ve durumu kişisel algılayıp maalesef bir yanlış anlaşmanın doğabilecek olması. Yasaklanan bir sayfa olarak algılanmak ve sanki yüz kızartıcı birşey yapmışçasına bunu açıklamaya çalışmak bu nasıl bir saçmalıktır böyle. Bu haksız karardan biran evvel dönülmesini ve oğluma adadığım bu sayfanın resmen açılmasını diliyorum. Umarım bu gerçekleşene kadar sizlerle oluşturduğumuz samimi bağımızı yitirmemiş oluruz.
Meğer ne önemliymiş bu sayfa meğer ne kadar değer veriyormuşum. Biliyordum elbette, ama hiç kaybedeceğimi düşünmemiştim. Blogspotun kapatıldığını duyduğumda içim yandı adeta.Teknoloji özürlü bendeniz biran her şey bitti sandım. Aylarca yazdığım onca yazı.. Gökalp’e bırakacağım en değerli armağandı bu sayfa, onun her dönemini içerecek bitti dedim ya gitti her şey, nasıl hatırlarım onca şeyi..Neyse ki babamız olaya el attı da illegal olarak arama motorlarından bulduk çıkarttık blogu tabi sonra da hemen yedekledik bir sonraki tehlikeye karşı. Şimdilerde google sürekli ip nurasını değiştirdiği için bloglara bir girilebiliyor bir girilemiyor.Ne zaman bu gel git sona erecek hiç birimiz bilmiyoruz.

"Ahh annecim seni büyütmeye çalışırken bu ülkede neler yaşıyoruz. Karara bağlanamadığı, suçu yıllarca beceriksizce ispatlanamadığı için yüzlerce sapık,katil,hırsız,dolandırıcı biranda serbest bırakılıyor. Diğer yandan gazeteciler gözaltına alınıyor,suçluyu bulup cezasını vermek yerine bütün bloglar kapatılıyor,insan öldüren bilmem kaç gerekçeyle ceza indirimi alıp 10 sene bile hapis yatmadan kurtulurken baklava çalan çocuklar nerdeyse müebbet hapse mahkum ediliyor. Düşünce suçu denen bir şey  var sözüm ona özgür olan bu ülkede. Düşünsene, düşündüğü için suçlanıyor insanlar. Ne nasihat ediyim şimdi ben sana bir anne olarak, düşünme desem olabilir mi? Seni benim yaşlarımdayken düşünüyorum (napalım biz annleri kara zindanlara atsalarda çocukarımızı DÜŞÜNMEDEN edemeyiz) noolur bu memleketin hali hiç bilemiyorum ve çok endişe ediyorum. Ve, ve, ve  bu sayfanın maksadı sadece anne bebek blogu olması gerekirken, bunca yaşatılan şey yüzünden ben bu uğursuz cümleleri kurmak durumunda bırakılıyorum.
Paylaş !

2 yorum:

 1. cnm benim bu ülkeyi anlamak mümkün değil..... kötü amaçla kullanılan blogları bunlardan ayırt etmek bukadarmı zor anlamıyorum..üzme kendini.... bunuda atlatırız....

  YanıtlayınSil
 2. Siz de suçlular arasında olmalısınız...

  Bebek bakımı ilgili bilgilerinizi ve tecrübelerinizi bizimle paylaştığınız için...

  En yakın zamanda bu saçma hatadan dönülmesi umuduyla...

  Sevgiyle kalın.

  YanıtlayınSil

 
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...