0 Bebeklerde Gaz Sancısı -2-

BİFİFORM'UN ARDINDAN COLİNOX DAMLA KULLANMAYA BAŞLADIK                  
 Bebeklerde Gaz Sancısı -1- başlıklı yazımı okuyabilirsiniz.

Birinci yazımda, Gökalp daha birkaç günlükken başlayıp, katı gıdaya geçtiğimiz döneme kadar denediğim ve bizde nasıl tesir ettiklerini anlattığım, farklı damlalar ve bu damlalara rağmen bitmeyen bir gaz sürecinden bahsetmiştim. Bu süreçte Gökalp’e en iyi  gelen BİFİFORM damla olmuştu. Fakat 6. Ayla başlayan katı gıda dönemiyle birlikte gaz kıvranmaları ciddi şekilde arttı. Süt hazmını yeni yeni öğrenen bağırsaklar bu sefer sebze meyve gibi akışkan olmayan yiyeceklerle mücadeleye başlamıştı. Bu gaz denen şey öyle zor bir illet ki gecelerce uyumadığımız haliyle onun da benim de hırçın olduğumuz günler oldu. Önceki yazımda Bifiform damlanın katı gıdaya başladıktan sonra tek başına yeterli gelmediğini takviye olarak rezene çayı ve muskat vermeye başladığımı fakat yine de gazın bitmediğini yazmıştım. Katı gıdaya geçtiğimiz ilk ay (6.ay) bu üçlüyü kullandım fakat üçüne rağmen yeterli sonucu alamadığımı görünce tekrar arayış sürecine girdim.7.ayda kabızlığı dolayısıyla doktorumuzun yönlendirmesiyle Duphalac bağırsak düzenleyici kullandık. 1 aylık kullanım süresi sona erdiğinde kabızlık sorunumuz bitmişti. Ama tekrar kabızlığı başlar mı endişesiyle ve aynı zamanda gazı için tek bir damla çözüm olabilir mi umuduyla ilaç ve eczane pazarına yeni giren COLİNOX damla kullanmaya karar verdim. Colinox bağırsak düzenleyici gaz damlası olarak reklam edilmekte. Ben ilk kullanıcılarından olacağım için internette damla ile ilgili anne yorumu okuyamamıştım. Fakat hemen hemen tüm eczanelerin vitrininde ve bebek dergilerinin ilgili sayfalarında oldukça büyük bir tanıtım ile piyasaya çıkmaları denemeye değer hissi uyandırdı bende. Zaten bu zamana kadar daha el kadar bebekken maalesef bir çok damla denemek zorunda kalmıştım.
Aslında damla kullanımının iyi bir şey olmadığı ilerde adını anmak istemediğim hastalıklara yol açtığı rivayet ediliyor. Fakat 8. aya gelmiştik ve ben hala çaresizce bebeğimi rahatlatmaya çalışıyordum.İlaç desteği olmadan o kıvranmaktan iyice harap olacak ben yorgunluk ve uykusuzluktan daha mutsuz ve haliyle sevimsiz bir anne olacaktım. O nedenle kendimle bu vicdan hesaplaşmasını gerçekten yaptıktan sonra doğru olana karar verdiğimi kabul ettim. Sonuçta istikrarlı kullandığım damla Bifiform’du ve sadece gıda takviyesi olarak geçiyordu. Nihayet Colinox damlayla birlikte muskat kullanımını bitirdim. Hala sabahları kahvaltısıyla birlikte 50 cc rezene çayı içiriyorum. Hem kendisi severek içiyor hem de olan gazı için iyi geliyordur diye düşünüyorum.
10 . aya kadar bu şekilde devam eden gaz sürecimiz belki de bağırsakların artık iyice gelişmesiyle tam olarak sona ermese de BİTTİ JEvet hiç bitmeyecek sanıyordum ama 10. Aydan sonra artık her gün damla vermeyi sonlandırdım. Sonuç olarak zaman zaman gaz sıkıştırması yaşadığımız günler oluyor. Hatta bunların bazen ard arda birkaç gün sürdüğü de oluyor.Bu kadarına da minnettarım, inşallah ileride hiç gazı hatırlamadığımız günlerde gelecek. Bu müjdeli haberi verdikten sonra gaz sancısı yazılarının sonunu darısı uykusuz gecelerimizin başına diyerek getiriyorum. Uyku sorunumuza dair yazımı da ilerleyen aylarda yayınlayacağımı hatırlatarak tüm bebeklere ve ailelerine gazsız huzur dolu günler diliyorum J
Paylaş !

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

 
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...