5 Bugün Benim Anne Olduğum Gün

                                                      ÇOKOPRENS 1 YAŞINDA
Oğluma,GÖKALP'ime...
Evet…
Gün oldu devran döndü ve bugün ikimiz de 1.yılımızı kutluyoruz. Ben artık 1 yıllık bir anneyim, sense 1 yaşında bir küçük adam. Bugün itibarıyla genel olarak bebek olmaktan çıkıp çocuk olma yolundasın, ama ben daha şimdiden anladım ki, sen fiziksel olarak ne kadar büyüsen de hep benim bebeğim olarak kalacaksın.
Günlerdir bu yazıyı düşünüyorum, ne desem ne yazsam da sana sevgimi ifade edebilsem. Ama olmuyor, bulamıyorum içimdekileri anlatabileceğim o büyülü kelimeleri, kuramıyorum coşkumu ifade edecek cümleleri ve erteliyorum sürekli yazmayı. Gün bugündür Dilek hanım dedim artık, o gün geldi çattı belli ki yok çıkmayacak istediğin türden bir yazı, ilham perisini beklesek de gelmeyecek. Hem bunun daha 2’si var 3’ü … 40’ı yazarsın belki o zaman istediğin gibi içine sinen bir şeyler, ya da sende farkındasın ve kabul ettin artık aslında hiç anlatamayacağını bu tarifsiz aşkı…

Ben dünyada böyle bir duygu yaşamadım tarifi için azıcık bile benzetebileceğim bir şey yok. Senin kadar güzel bir şey de görmedim, ömrümün bu noktasına kadar, sonrasında da göreceğimi sanmıyorum. Senin kadar güzel bir insan ya da senin kadar güzel bir bebek değil ,senin kadar güzel bir varlık yok benim için. Sen en güzel manzaradan daha güzelsin, en güzel notadan daha güzel, en güzel renkten daha güzel… ve daha nice kıyaslayacağım şeyden. Sen salt güzelsin. Katıksız, karşılıksız beklentisiz, aşksın sevginin en coşkun halisin.
Sen şimdi 1 yaşına girdin ve bebek olmaktan çıktın ya değil 1, 100 yaşına girsen ve farzet ki ben o günleri görsem birlikte yaşadığımız onca şeye rağmen bende bıraktığın ilk hatıralarını unutmam mümkün mü?
O gözlerin, dünyadaki nice renkli gözden, hatta en güzel kabul edilmiş olanlardan çok daha anlamlı çok başka benim için.
O bakışların silinir mi hafızamdan sen kocaman bir adam olsan, baba olsan, milyon yıl geçse üzerinden bendeki o bakışın silinir mi?
O sesin, dünyadaki en güzel melodi mukayese edilebilir mi, en beğenilen şarkı kıyaslanabilir mi hiç? Onlar, anlamsız olmasına rağmen ne güzel tınılardır şimdiye kadar hiç duymadığım, milyon yıl geçse üzerinden unutur muyum?
O ayakkabı giydiremediğim topik ayaklarını hele o tombiş ellerini, küçücük avuçlarına aldığında yüzümde bıraktığı sıcaklığı, yumuşaklığı milyon yıl geçse üzerinden hatırlamaz mıyım?
O parmaklarımı gezdirdiğim, dudaklarımı gömdüğüm kıvrım kıvrım ipek saçların, nasılda yumuşak, hiç bu kadarı var mıdır diye düşünmeden edemediğim ipek saçların milyon yıl geçse üzerinden çıkar mı aklımdan?
Hele o mis kokun kendime engel olamadığım öptükçe büyüleyen gıdığında, boynunda, yanağında, elinde, ayağında olan o cennet kokun milyon yıl geçse üzerinden gider mi burnumdan?

Dünyanın en güzel güleni..Sen güldüğünde, en parlak yıldızlardan daha göz kamaştırıcı, güneşten daha sıcak yapıyorsun bulunduğun yeri. Sen benim evimin neşesisin, sen benim evimin en güzel süsüsün, sen benim var olma nedenim, yaşama sebebimsin. Sen benim her şeyim aşkım, biriciğim, evladım oğlumsun. Seni çok ama çok seviyorum doğum günün kutlu olsun.
Annemin bana her sene söylediği gibi iyi ki doğdun annecim iyi ki seni doğurdum.
İyi ki sen oldun.
İyi ki benim oldun.
Dilerim ömründe inşallah kendin gibi güzel olsun.
Hep beraber böyle coşkuyla kutlayacağımız nice nice senelere….
Paylaş !

5 yorum:

 1. sağlık huzur mutluluk size.yeni yaşlarını yine böyle sevinçle kutlamanızı dilerim dilek.

  YanıtlayınSil
 2. Dilekcim yakışıklı prensin doğum günü kutlu olsun.. bloga giremiyordum bugün şansımı bidaha deniyim dedim .. Allah bu güzel saçlı çokoprense nice güzel yaşlar nasib etsin ..

  YanıtlayınSil
 3. Çok teşekkür ederim sevgili Sitare ve Betül yavrularımızla birlikte nice güzel yıllarımız olsun inşallah..

  YanıtlayınSil
 4. Sevgili arkadaşım Gökalp, nice mutlu yaşlara! :)

  YanıtlayınSil
 5. Teşekkür ederiz sevgili Elacım nice nice yaşlarınız olsun inşallah...

  YanıtlayınSil

 
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...