4 İyi ki Doğdun Gökalp...

Dünyanın en özel,  en güzel günü,  bugün benim oğlumun doğum günü. Şükürler olsun seni bana veren Allah’a. Şükürler olsun seni bana yazan kadere. Varlığınla yaşamım anlam kazandı. Seninle hayatım renklendi, şenlendi, güzelleşti. Bu geçen iki senede,  mutlulukların en yücesini,  sana sahip olmakla yaşadım. En büyük gururum sana kanımla canımla, can vermiş olmak oldu. Hayattaki en büyük faydam,  bedenimden gelen sütle seni beslemekti. İki yaşınla beraber bu çok özel paylaşımımız da bitti. Sütüm de hakkımda sana helal olsun yavrum. Zevklerin en şahanesini koynumda kokunla, sıcacık yumuşacık tenine temas ederek uyumakla tattım. Karşılıksız sevginin dibine kadar olanını sende gördüm, sen de yaşıyorum.

Evet, bir sene daha geçti; ama yepyeni bir seneye başlamamıza,  yeni güzellikler yaşamamıza vesile olacak şekilde tamamlandı. Seninle geçen yıllar asla bitmiş geride kalmış değil benim için. Hepsi üst üste biriken, hayatımın en güzel romanı gibi.
Anladım ki, her geçen yılla birlikte sana olan sevgim daha da artacak…
Anladım ki,  bebeklik dönemi sevginin sadece küçücük başlangıcıymış…
Anladım ki, bebeklik ne kadar özlense de, asıl evlat sevgisi karşılıklı paylaştıkça artanmış…
Anladım ki, evlat anneden aslında hiç ayrılmıyormuş. Aksine annenin yüreği artık bedeni dışında evladında atıyormuş…
Anladım ki,  acıyı hissetmek için acıyı yaşaman gerekmiyormuş. Evladının canı yansa annesi de acıdan ağlayabiliyormuş…
Anladım ki, hayat bir çocuğun sevgisiyle bambaşka yaşanıp bambaşka algılanabiliyormuş…
Hayatıma yeni bir pencere oldun oğlum. Dünyaya, var olan her şeye senin boyundan, senin gözünden,  senin tasavvur edebildiklerinle bakar oldum. Ben senin kılavuzunum ama, sen benim öğretmenim oldun.  Sabrı öğrettin bana bu iki yılda. Sınırlarımın ne kadar esnek olduğunu fark ettirdin. Ne kadar güçlüymüşüm meğer sen olmasan bilemeyecektim. Ne kadar dayanıklıymışım oysa asla tahmin edemezdim. Sevgi dolu bir insan olduğumu düşünürdüm. Deve de kulakmış meğer düşündüğüm, içimde ne bitmez tükenmez bir sevgi varmış, sayende farkına vardım.  Hep sevgi kelebeği miydik? Tabi ki hayır. Hala öğrenecek çok şeyim var senden.  Henüz çok yolun başındayız. Unutma ki ben de senin gibi daha 2 yim. Evet senden yaşça çok büyüğüm ama, ben de şunun şurasında sadece 2 senelik anneyim. Benim de yığınla eksiklerim ve öğrenecek çok şeyim var. Zaman zaman kontrol edemediğim ani yükselmelerimi törpülemeyi öğretmeli o masum duruşun. Meraklı küçük bir oğlan çocuğunun yaramazlık bile denemeyecek afacanlıklarına tahammül edebilmeliyim. Neyse ki  acemi bir anne olarak, tüm bu eksikliklerimin farkında olmakla yetinebiliyorum. Öğrenicem annecim, sana daha iyi bir anne olmayı, sana iyi bir kılavuz olmayı, sana daha iyi örnek olmayı seninle öğrenicem.

Bu sene kendi doğum günümü ilk defa yüreğimden taşarak coşarak kutladım. Nedeni yine sendin. Ben iyi ki doğmuşumda,  iyi ki seni doğurmuşum canım oğlum. Yanında en çok mutlu olduğum insan, en çok birlikte olduğum arkadaşım ve en iyi vakit geçirdiğim can yoldaşım, annenin oğlu, annenin aşkı, evlatların şahı, evlatların padişahı, ömrün en güzel şeyi… Her sene hiç bıkmadan usanmadan yazıcam bu satırları. İyi ki doğdun annecim, iyi ki seni doğurmuşum. İyi ki sen oluşsun. İyi ki benim olmuşsun. Dilerim Allah’ımdan ömründe kendin gibi, yaşattığın duygular gibi güzel olsun. Hep beraber kutlayacağımız nice nice mutlu yıllarımız olsun...
Paylaş !

4 yorum:

 1. Ne muhteşem bir duygu yoğunluğudur annelik; kelimeler yürekten taşar ,akar yağar da yine de kifayetsiz kalır...Yazını hayranlıkla okudum ,yürekten fışkırn cümleleri kalbimde hissettim...

  YanıtlayınSil
 2. Doğum günün kutlu olsun Gökalpciğim. Saçlar da gütöiş çok yakışıklı olmuşsun :)

  YanıtlayınSil
 3. Of klavye azizliği! -gitmiş- olacak tabii ki :)

  YanıtlayınSil
 4. Özdenim ve Gayecim eksik olmayın Teşekkürler...

  YanıtlayınSil

 
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...