0 Doğum Günü Partisine Hazırlık Fikirleri


DOĞUM GÜNÜ PARTİSİNE HAZIRLIK FİKİRLERİ (1)
Parti evinden önce annenin hazırlıklarıyla başlamak istiyorum. Benim gibi açık renk giysiler terhih eden anneler, peynir gibi beyaz kalmak istemiyorsanız SOLAIT bronzlaştırıcıyı tavsiye ederim.Watsons mağalarından edindiğim bu ürünü partiden birkaç gün önce deneyip test ettim. Gayet başarılı. Fakat suyla temasında çıkabiliyor ve lekeli bir görünüm oluşuyor. O nedenle aynı gün sürmekte fayda var. Kuruduktan sonra o anda ne kadar bronzlaştırıyorsa o rengi alıyorsunuz. O nedenle koyulaşmak için birkaç saat bekleminizde gerekmiyor. Böylece ne renge dönücem diye beklemeden istediğiniz koyuluğa ulaşana kadar sürebilirsiniz. Ben doğal bir renk olması için LIGHT SHIMMER olan çeşidini seçtim. Dilerseniz daha koyulaştıran seçenekleri de var. Sürerken elleriniz adeta kömür karası olup günlerce çıkmayabiliyor. O nedenle ameliyat eldiveni denen ince dokulu eldivenlerle eşit miktarda yedirerek sürerseniz ton farklılaşmasını engellemiş ve ellerinizin boyanmasına da mani olmuş olursunuz.


Tüm gerekli alanlara sürdükten sonra eldivenleri birer birer çıkartıp ellerinizin üzerlerine de sürmeyi unutmayın Kolay gelsin. Doğum günü annesi partiye hazırlık için bir adım atmış oldu :))
Not: Doğum gününde çok fazla terlemedim ve boyama ihtimaline karşılık koltuk altlarıma bronzlaştırıcıyı sürmedim. Ve hiç bir sorun yaşamadan günü bitirdim. Fakat sonraki günler de gündüz dışarı çıkarken sürdüğüm bir gün çok fazla terledim ve çamaşırımın boyandığını gördüm. Sonuç olarak ürünü çok fazla terlemediğiniz zamanlarda kullanmakta fayda var. Ayrıca çamaşırlarım yıkandığında iz yapmaksızın hemen çıktı. Benim açımdam kullanmaya devam :)

DOĞUM GÜNÜ PARTİSİNE HAZIRLIK FİKİRLERİ (2)


Apartman içinde kapı girişiniz müsaitse içerde partinin olduğuna dair duvarlara ve kapınıza balonlardan süsleme yapabilirsiniz. Bu şekilde misafirlerinizin daha içeriye girmeden yüzlerinde gülümseme oluşturabilirsiniz.

DOĞUM GÜNÜ PARTİSİNE HAZIRLIK FİKİRLERİ (3)


Doğum günü pastasının temasına çok önceden, çocuğun yaşına , algısına ve sevdiği şeylere göre karar vermek doğru olur diye düşünüyorum. Mesela erkek bebekler için 1. yaşında araba teması seçerseniz 2. ya da 3. yaşında daha çok arabalara ilgisi olan ve bu şekilde pasta isteyen çocuğunuzu kıramayacağınız için kendinizi tekrar etmiş olursunuz. Ayrıca 2 ve sonraki yaşlarda ki çocuklar sevdikleri figürlere zarar verilmesinden hoşlanmayacağı ve parti sırasında kesildi diye arıza çıkarabileceği için seçtiğiniz figürün pasta üzerine fotoğrafını yaptırmak yerine figürleri tutabileceği şekilde ayrıca yaptırmanızı tavsiye ederim.

DOĞUM GÜNÜ PARTİSİNE HAZIRLIK FİKİRLERİ (4)


Tavana hayalet ip denilen ipler yardımı ile yapıştıracağınız balonlar havada duruyormuş görüntüsü ile alternatif bir süsleme olabilir. Balonları tavana UHU’nun hamur yapıştırıcısı ile tutturdum.


Sakıza benzer bir yapısı var. Yapıştığı yerden olaylıklada iz yapmadan çıkartılabiliyor. Sandalyelerinizi de tüllerle giydirmeyi denerseniz artık süslemeye dair şunu da yapsaydım diye düşünecek bir şeyinizin kalmayacağı fikrindeyim.


Bu tip bir süsleme de daha fazlasının sevimli olmaktan öte abartılı ve yorucu olacağı kanaatindeyim.

DOĞUM GÜNÜ PARTİSİNE HAZIRLIK FİKİRLERİ (5)
Nurturia anneleri içindeki süper babaanne Pınar ablamızın blogu bebekler için muhteşem şeyler içeriyor. Konumuz doğum günü partisi olduğuna göre işte size Pınar babaanneden GÖKKUŞAĞI KONSEPTİ yapmanız gereken sadece bilgisayarınız aracılığı ile verilen dosyayı basmak ve sonrada kesip yapıştırmak. Hepimiz büyük şehirlerde yaşama şansına sahip olamıyoruz, ya da bebekle çok fazla dışarı çıkamıyoruz. Bir kağıt parası kadar maliyete istediğiniz kadar basıp rengarenk süsleme yapabilirsiniz. Blogtan gök kuşağı konseptinden başka, duvar afişi ve doğum günü şapkalarını da yapabileceğiniz linkleri ekliyorum. Bu son madde ile doğum günü partisi fikirleri paylaşımlarımı bitiriyorum. Umarım faydalı olabilmişimdir.

http://keyfekedersaatlerim.blogspot.com/2012/04/gokkusagi-parti-seti.html
http://keyfekedersaatlerim.blogspot.com/2012/04/krkyama-patchwork-afis.html
http://keyfekedersaatlerim.blogspot.com/2012/04/afis-banner-alfabesi-1.html
http://keyfekedersaatlerim.blogspot.com/2012/04/dogumgunu-sapkalar.html
Paylaş !

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

 
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...