3 Gökalp 3 Yaşında


1. yaşgünü Bugün Benim Anne Olduğum Gün  ve 2. yaş günü İyi ki Doğdun Gökalp için yüreğimden gelenleri yazdıklarımı da okuyabilirsiniz.

3 yıl önce bugün, nasıl da endişeli nasıl da gergindim. Hayalini kurduğum normal doğum benden uzaklaşıyordu ve ben seni doğar doğmaz göremeyecek olma ihtimaline katlanamıyordum. Herkesten çok benim hakkımdı seni ilk gören olmak. Aylarca tek bedendik biz seninle. Aşımız suyumuz birdi. Kalbimin içindeki minik kalbi içimden aldıklarında kollarımla sarmalıydım:
-"Korkma artık dışardasın ama bana hep bir kol mesafesindesin" güvenini vermeliydim. Sonuçta istediğim gibi olsa da beklediğim gibi sonuçlanmayan bir masalla başladı aramızda ki bu ilahi aşk...

Ne kadar birbirinin aynı, ne kadar da zor geçti aslında bu 3 yıl. Ama bugünden bakınca ne çabuk 3 yaşında oldun sen küçük adam.


Seninle birlikte olan hayatımız hep bir rutin oldu. Ama aslında kendi hayatımız da ne çok şey değişti geçen bu 3 senede. Evinizin her odası oyuncaklarla, etrafa savrulmuş örtüler, kıyafetler ve akla gelmeyecek ilgi alanına giren nice şeyle doldu. Evimiz artık her dem dağınık. Duvarlar, koltuklar, bilhassa tv, kapılar ve camlar kendi imzan el izlerinle dolu. Mutfakta muhakkak sevdiğin türden yiyecekler var. Velhasıl bütün o sevimli afacanlığınla cebren ve hile ile kalplerimizi de evimizi de zaptetmiş bulunmaktasın. Ama çokta akıllısın. 2 yaşından beri tuvaleti kullanıyor, muntazam Türkçe konuşuyor yemeklerini kendi  başına yiyebiliyor, kendi başına uyuyabiliyor ve sevgini olabilecek her şekilde gösterebiliyorsun. Bütün yoruculuğuna ve zorlayıcılığına rağmen, öyle çok şey başardık ki seninle birlikte, gurur duymamak mümkün değil.
Yeni yaşınla birlikte bazılarına göre en zor dönem bitti,bazılarına göre ise herşey yeni başlıyor.Emin olamamakla birlikte, bizim için çok daha güzel günlerin başlayacağını düşünüyoruum. Anlamaya ve anlaşılmaya olan meğilin, bu yolda benim en büyük umudum.
Her ne olursa olsun hayatta ki tek gerçek sensin benim için. Aşkım, umudum, hayallerim, geçmişim,  geleceğim ve tabi ki sonsuz sevgim, sevgilim...
Daha doğduğu gün anne kucağından başkasında durmayan sevgilimsin sen benim
Dünyayı gözlemlemeyi öğrendiği günden beri gözü üzerimde olan,
Kendini en güvende hissettiklerinin kucaklarındayken bile gözlerini saniye üzerimden ayırmayan bir sevgilli...
Yürümeyi annesinin kucağına biran evvel gelebilmek için hızlı adamlarla öğrenen,
İlk söylediği heceler de-de olsa bile ilk anlamlı kelimesi "ANNE" olan bir sevgilim var.
Kokusuna doyamadığım, öpmekten kendimi alıkoymadığım ama hele bir de olur olmaz zamanlarda boyumu boyuna indirip şapur şupur öpücüklerine boğulduğum bir sevgili...
Son zamanlarda, en çok sevdiği parka çıkmak ve okula gitmek gibi aktiviteleri,
Annesinden ayrı kalmamak için reddeden,
"Ben annemi istiyorum" diye gözlerinden şakır şakır yaşlar akıtan bir sevgilim var benim.
En yeni en göz alıcı oyuncakların bile hükmü en fazla 1 saatken Allah'ın her günü benimle oynamayı isteyen,
Bindiği okul servisinden, 5 dk sonra servis ablasının telefonuyla annesini arayan ve öpücük yollayan bir AŞKsın sen...

Ve böyle bir aşkla donatılmış olmaktan çok mutluyum ben...


Senin varlığınla, ünvanların en yücesine en ilahisine sahibim. Senin bana kattığın değerle ne mutlu ki anneyim ben...
Bana yaşattığın bu yüce duygular,çoşkun sevgin, taşan aşkınla minettarım sana oğlum.
Doğum günün kutlu olsun. Nice sağlıklı, varlıklı, ışıklı, senin bize kattığın gibi rengarenk yıllarımız olsun....
SENİ SEVİYORUM - İYİ Kİ DOĞDUN....

Paylaş !

3 yorum:

 
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...