0 Alternatif Takı Düzenleyiciler

Gazıydı, ek gıdasıydı, uyku sorunuydu, tuvalet eğitimiydi derken çocuklar 3 yaşını geçtiler bile. Fark ettiyseniz artık blogta başka konularda yer almaya başladı. Önce yaşadığım çevreyi düzenlemeye koyuldum. Mobilyalarımı restore ettim. Yaptığım yaşadığım kayda değer herşeyi sizlerle paylaştığım için bu konuyu da fikir verebilmek için bloga ekledim. 

Evi elden geçirdikten sonra anne aynı zamanda kadın da olduğunu hatırladı. Ve kendiyle ilgili konular el atmaya başladı. Unuttuğum ve hatırlamak istediğim şık tarafımı ortaya çıkartmak için takılarımı tekrar gün yüzüne çıkarttım. Malum çocuklarla takı takmak ne mümkün. En büyük eğlenceleri ya kulağınıza asılırlar ya boynunuzdan çekerler. Nasıl bir hasret ve özlemse var olan takıları daha takmaya fırsat bulamadan yenilerini edinip bunları nasıl muhafaza edeceğim sorunsalıyla karşılaştım. Kutu ve çekmece tarzı organize şekli küçük çaplı takılar yani yüzük küpe belki bileklikler için uygun olabilir ama kolye kesinlikle asılması gereken bir nesne. Uzunlu kısalı kolyelerin birbiriyleriyle karışmaları ya da düğüm olmarını engellemek başka türlü mümkün olmuyor. Bende ilk hevesle şu ayaklı şık manken takı düzenleyicilerden edindim. 

Fakat onlarda hem yetersiz hem de uzun kolyeler için kısa kaldı. Üstelik üst üste asıldığında bir tarafa yığılma oldu ve yıkılınca yine birbirlerine girdiler. Aslına bakarsanız ben öyle komidin, masa üzerinde kalabalığı hiç sevmem. Benim bunları bir yere asmam lazım düşüncesiyle hemen bir fikir ürettim. Ama belki farklı fikirler edinirim diye de internetten bu konuyu araştırdım. En popüler ev yapımı takı düzenleyici elbise askısına vida ya da çengel takarak hazırlananı gibi görünüyor. Fakat bu bana cazip gelmedi o askıyı da yine dolaba ya da duvara asmak lazım o haliyle de hiçte şık değil gibi geldi. Hayatı hep pratik yaşamayı tercih eden biri olduğum için kendi fikrimi uygulamaya karar verdim.


Gördüğünüz duvar askılıklarını KOÇTAŞ'tan ikili olarak 11 TL ye aldım. Ben mor renkte olanları tercih ettim. Sizler dilerseniz alternatif olarak beyaz ve gümüş renkler de olanları da var. Her biri 1 kiloya kadar ağırlık taşıyabiliyor. Başka bir model seçecek olursanız kapasitesi açısından hem büyük hem de kancasının daha fazla takı sığabilmesi için geniş olmasına dikkat edin derim. Ben banyomda aynamın hemen yanına takarak hem şık hem de bütünlük sağlayıcı bir görüntü elde ettim.


Sizin böyle bir alanınız yoksa komidin aynanıza ya da banyo aynanıza takabilirsiniz. Veya benim gibi banyo kapınızın arkasında barnozlarınız asılı değilse banyo kapısı da alternatif bir alan olabilir.

Asmak cazip gelmedi ise ayaklı takı mankenlerine alternatif olarak kahve fincanları ya da kupaları için satılan metal ya da ahşap askılardan alabilirsiniz.Hem takı mankenlerine göre daha büyük hem daha geniş alana sahip olduklarından takı kapasitesi fazla ve yıkılma ihtimalleri yok. Üstelik çok şık kupa askılıkları var hem de çok ucuz MİGROS'ta 7 TL olanlarını gördüm ki manken fiyatları az buz para değiller.

Takılar üst üste binince zaten üzerine takılan düzenleyici görselliğini kaybediyor. Kesinlikle tavsiye ederim.

Bir de interetten şöyle bir görsel buldum. Küpeler için oldukça şık. Üstelik çokta ucuza mal edilebilir. 5 TL ye çerçeveler var.

Ayaklı bir çerçeve ile masalarınıza yerleştirebilir ya da duvarınıza asabilirsiniz.

Ayrıca bilezik ya da bileklikleriniz için bitmiş havlu kağıtların rulolarını kullanabilirsiniz.


 Daha şık hale getirmek için kumaş kaplayabilir, sulu boya ile boyayabilir ya da el işi kağıdı yapıştırabilirsiniz.

Kolaylıklar diliyorum.
Paylaş !

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

 
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...