11 Bademcik,Faranjit, Boğaz Enfeksiyonu İçin Doğal Çözüm "Udihindi"

Kış ayları ve okul birlikteliğinin kaçınılmaz bir sonucu da çocuklarda tezahür eden ve önlenemeyen bir hastalık döngüsünün varoluşudur. Maalesef bir tek çocuğun hastalığı diğer tüm çocuklarında muzdarip olmasına yeterli olmakta, biz annelerde ilaç tüketmek durumunda kalan evlatlarımız adına sıkıntı yaşamaktayız. Ben de sizler gibi kış boyunca yaşanacak bu süreci nasıl ilaç ya da antibiyotik kullanmadan aşarım sorunsalı ile mücadele ederken Gökalp'in "anne bovazım ağrıyor, yutamıyorum" demesiyle araştırmalarım sırasında rastladım "udihindi" ağacına. Bir çok faydası olan ama nedense bizler tarafından pekte bilinmeyen bu ağacın, bize yaşattığı mucizesini hepinizle paylaşmak ve sizleri de faydalandırmak isteği ile yazıyorum bu yazıyı. Hadislerde bile var olan peygamberimizin 7 hastalığın şifasıdır dediği bu ağacın internetten derleğim faydalarını özetleyerek önce biraz fikir vermek isterim. Ben sadece bir kısmını aldım; siz ismiyle arama motorlarından taratırsanız neredeyse şifa olmadığı hastalık kalmadığını göreceksiniz.


"Ödağacı, Hindistan ödağacı, Ud-i hindi, Kust-i bahri, Acıgıcı, Güneğik, Mavi sütleğen, Acımarul, Hindiba olarakta bilinir. En çok Hindistan’da yetişir ve kullanılır.Ud-i Hindi’nin kökü, dalları ve kabuğu hoş kokulu bir ağaçtır. Kokusu keskin, baharlı, zencefil kokusuna yakın ve reçinemsidir.

Bir kaşık bal, içinde 3-5 gram propolis, 3-5 gr ud-i hindi karışımı en güzel antibiyotiktir.

Ud-i Hindi Faydaları:

* Boğaz ağrısına iyi gelir,
* Bademcik iltihabına çok faydalıdır,
* Akciğer rahatsızlıkları için yararlıdır,
* İdrar tutukluğuna iyi gelir,
* balgam söktürücü olarak etkilidir,
* gut hastalığı,
* karaciğer ve safra kesesi ağrıları,
* kansızlık,
* karaciğer temizleyici,
* kaşıntı ve egzama,
* sarılık,
* gastrit,
* zorlukla işeme ve kan işeme,
* dalak hastalıkları,
* küçük çocuklarda solucan ve şerit,
* bronşit ve öksürük için de faydalıdır.
* Merkezi sinir sistemini sakinleştirici etkisi vardır.
* Mikropları öldürücü etkisi de vardır."
Gelelim bize; aslında boğaz ağrıları ve bademcik için toz haline getirilip boğaza üflenmesi ya da zeytinyağı ile karıştırılıp burun damlası olarak damlatılması önerilmiş. Fakat bu tarifi uygulayacağımızın bir çocuk olduğunu ve itiraz edeceğini öngörünce alternatif tarifi uygulamaya karar verdim. İşte tarif:

-1 TATLI KAŞIĞI BAL (iyi bal olmasında fayda var)
-1 ÇAY KAŞIĞI UDİHİNDİ 
bu karışımı sabah ve akşam aç tok fark etmez 1 çay kaşığı içiriyorsunuz. Karışımı hazırladıktan sonra bekleme süresi yok; hemen tüketebilirsiniz. Bala metal değmemesi gerektiği gerçeğini unutmadan küçük tahta tatlı kaşıklarını ya da plastik ilaç kaşıklarını kullanabilirsiniz. Karşımı üzerine folyo kağıdı örterek normal oda sıcaklığında muhafaza ettim.

Önce bir dal udihindiyi rendenin küçük gözünde rendeledim; fakat tabi yine de toz haline gelmedi. Rendelediğim udihindiyi havanda döverek incelttim. Siz uğraşmak istemezseniz aktarlarda toz halinde de satılıyor.Çıkan tozu çay kaşığı ile ölçtüm. Kaç çay kaşığı toz çıkmışsa o kadar tatlı kaşığı balı ilave ederek karışımımı hazırladım. 14 gün sabah akşam yedirecek kadar karışım hazırlamış oldum. Karışım reçine haline geldi. Ama şunu söylemeliyim içinde her ne kadar bal olsa da tadı gerçekten kötü oluyor. O nedenle yedirmekte biraz zorlanacaksınız haberiniz olsun. Hemen arkasından su istiyorlar, iltihabı boğazdan sökmesi için ne kadar geç su ya da başka bir şey yemesine müsade ederseniz o kadar çok ve çabuk fayda sağlarsınız. Ben su vermemek için lokum ya da yumuşak şekerlemelerden verip ağzının tatlanmasını sağladım. Bu arada araştırmalarımda iki çeşit udihindi olduğunu, ve beyaz olanın yakıcılığının daha az olduğunu öğrendim. Fakat Eminönü baharatçılarında dahi beyaz renkli olanını bulamadım. Ne kadar doğru bilemiyorum o rengin getirilmediği bilgisini verdiler. Sonuç olarak 3 gün içinde yutkunma zorluğu sona erdi. 1 hafta içinde de boğazdaki iltihap söküldü gitti. Biz de mucizevi şekilde antibiyotik kullanmadan boğaz ağrılarından ve bademcikteki iltihaptan kurtulmuş olduk. Darısı sizlerin başına. Ama şunu üstüne basarak vurgulamak istiyorum. Ben bu tarifi belirtiler başlar başlamaz uyguladım. Belki de bu yüzden hemen sonuç aldım. Sizler bir kaç gün denedikten sonra gelişme yaşamazsanız, lütfen çocuğunuzu doktora götürmeyi ihmal etmeyin. Sonuç almayı bekleyerek hastalık sürecini uzatmanın bir anlamı olmaz.


Bu arada bağışıklık sistemini kuvvetlendirmek için her sabah aç karnına 10 damla umca içirmeyi hiç ihmal etmem. Aslında sabah, öğle ve akşam içirilmesi tavsiye olunur; fakat hasta olmadığı ya da hastalık belirtileri olmadığı sürece sadece sabah içirmeyi tercih ediyorum.
Ayrıca her akşam yatmadan evvel ev yapımı burun spreyimizle burnumuzu temizleyerek mikropların tutunmasına olanak vermiyoruz.

ÇOK ÖNEMLİ NOT: BALLI TARİF 1 YAŞ SONRASI ÇOCUKLAR İÇİNDİR. BAL 1 YAŞINA KADAR ÇOCUKLARIN KULLANMASI YASAK BESİNLER ARASINDADIR.

Benzer yazılarım:Paylaş !

11 yorum:

 1. Bu önemli bilgiler için çok teşekkürler. Udihindiyi hiç duymamıştım. Hemen uygulamalıyım.

  YanıtlayınSil
 2. teşekkürler hemen yapacağım

  YanıtlayınSil
 3. Evet çok faydalı ben kendim kullandım çay kaşığıyla toz udu hindiyi dokuyorum. Biraz boğazda kalıyor ama hemen geciyor çok şifalı bir bitki

  YanıtlayınSil
 4. Değerli bilginiz için Çok teşekkür ederim

  YanıtlayınSil
 5. Bir hafta bademcik iltihabını kurutsun diye antibiyotik iğne kullandım hiçbir etkisi olmadı. Sonra udi hindi yi bir arkadaşım söyledi bende aktarda çektirilen toz haline getirdim, bir tatlı kaşığı bala bir çay kaşığı karıştırarak kullandım 4 saat sonra öksürürken iltikap öyle bir boşaldı ki nerdeyse boğularacaktım. Udi hindi kökü gerçekten efsaneymiş.

  YanıtlayınSil
 6. Ülser için de çok iyi zeytin yağı ile karıştırılıp sabah aç karna birkaç gün içilirse ülseri yok eder Allah'ın izni ile

  YanıtlayınSil
 7. udi hindi ağacını..nette görmüştüm. Bademcik sorununu çok iyi bilenlerdenim yılda en az 6 kere ciddi rahatsızlık geçiren biriydim.ameliyat olacaktım.vazgeçtim toz halinde kullaninca beni kurtardı..gerçekten boğaz enfeksiyonu geçiren birisinin kullanması gereken bi şifa kaynağı

  YanıtlayınSil
 8. Çok faydalandik yazilarinizdan büyük hizmet. Bilmemek zor, böyle öğreniyoruz.

  YanıtlayınSil
 9. Çok teşekkür ederim 4 yaşında ki oğluma çare arıyordum bunu hemen alıp deneyecegim

  YanıtlayınSil

 
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...