3 Mutluluklarla Gel 6 Yaş

Vay anasını oldu mu sana 6 yaş. 6 yıl az uz bir zaman değilmiş aslında. Öyle bir avazda çıkıyor ağızdan ama gel bir de bana sor. Çok net hatırlıyor olsam da bebekliğin artık tatlı bir hayal. Ama son hallerin sanki 3 senedir fazla değişmedi gibi.Elbette ki her yıl boy atıp serpiliyor ve gelişiyorsun fakat aslına bakarsan simaen hep aynısın. Artık bu bir klişe olsa da seninle beraber bende büyüyorum. Fiziksel büyümem yıllar önce durdu tabi ama içimdeki sevgin ve bu yıl maalesef ona paralel olarak korkularımda büyüyor. Üzerinde durmamaya çalışsam da endişelerim günden güne kafamı daha çok meşgul ediyor.


Sen büyüyorsun ve ben aslında çokta farkında olmadan sana ait zamanlardan küçücük küçücük uzaklaşıyorum. Benden uzaklaşman seni koruyamayacak olma düşüncesi paranoyakça içimi ürpertiyor. Öyle zor zamanlardayız ki bu çirkinlikleri senin güzel gününe de doğum günü yazına da taşımak istemiyorum. Seni bir an bile ilişkilendirmek nefesimi kesiyor. Gözyaşlarım hücum ediyor. Allah seni ve bütün çocukları korusun annecim. Bu sene ki doğum günü yazının teması istemsizce kaygılarımı içeriyor. Baktım geçen yıl özlem ve keşkeymiş mesela içimden geçenler. Sana dair daha çok endişeliyim ve kaygılıyım bu sene. Okulun var öncelikli kafamızda çözülmesi gereken en büyük soru işareti. Nereye gideceksin nasıl olacak derken beni en çok meşgul edense mutlu olabilecek misin sorusu. Mutlu olman dışında hiç bir şey umurumda değil. Dilimden hiç düşmeyen dualarıma şansının da yaver gitmesini ekliyorum bir tanem. Rabbim güzel yüzünü güldürsün annecim. İyi olsun iyilik olsun inşallah.Velhasıl bu sene geçmiş yıllardaki doğum günü mesajlarınla kıyaslayınca annenin kafa karışık çünkü artık kanat çırpıyorsun minik kuşum. Yuvadan biraz biraz uzaklaşma kendi başına olma zamanların geldi. Anne de ilk denemelerinin seni yıpratmaması için ne yapabileceği düşünceleriyle boğuşuyor. Çünkü anne her attığı adımda her yaptığı şeyde senin mutluluğunu gözetiyor.


Anne sen mutluysan mutlu; senin yanında olamayacağım en zorlanacağın zamanlarda bir de mutsuz olduğun, sevmediğin sıkıldığın bir ortamda bulunduğun fikrine bile tahammülü yok. Maalesef bu konuda ben olamadım o olsuncu annelerine benzedim ama en azından benimki mesleki bir hırs ya da beklenti içeren bir duygu değil tamamen senin mutluluğun üzerine kurulu bir düzen oluşturma çabası. Ve fakat biliyorum ki ben ne kadar ellerimle sana gülistanlık kurmaya çalışsam da onu koruyamayacağım ve maalesef yıkacak dış faktörler var farkındayım. O nedenle seni bu beklenmedik ve üzecek durumlara da alıştırmam gerekiyor. Hakikaten bebekken ne rahatmış. İşin içine başka şeyler ve 3. şahıslar girince her şey kontrolden çıkabiliyor. Napalım herkes nasıl baş ediyor nasıl başa çıkıyorsa biz de öğreneceğiz.


Annen ve baban her zamanda yanında meleğim. Biz sen o ürkek kanatlarını cesaretle çırpmaya başlayana kadar ve hatta sen bizi ardında bırakmak istesen bile peşinde olmaya devam edeceğiz. Gözümün bebeği. Balım.. Baldan adamım.. Annenin oğlu.. Seni çok seviyorum. İyi ki doğdun. Sen benim kup kuru dallarımda açan tomurcuklarım rengarenk bahar çiçeklerimsin. Sen benim en zor zamanlarımda ayakta durma nedenim en mutlu anlarımda gülümseme sebebimsin. iyi ki varsın. Ellerin iyi ki tosbik tosbik. Seni ellerini herşeyini çok ama çok seviyorum Ömrüm ömrün olsun annem. Nice mutlu yılllar... Doğum günün kutlu olsun...Paylaş !

3 yorum:

 1. İyi ki doğdun çokoprens 🎀🎀🎀 Bu çılgın kızı anne yaptın,onun yüreğini kelebeklerle doldurdun .Yazılarında , hayallerinde , aklında , fikrinde sadece sen varsın ❣ Allah nice mutluluk dolu yaşlar nasip etsin , gözleriniz
  daima mutlulukla baksın . İkinizi de çok seviyorum ❤️❤️❤️

  YanıtlayınSil
 2. Nice sağlıklı yaşlara....hastalıkla ilgili paylaşımlariniz icin teşekkürler.

  YanıtlayınSil
 3. Bastan beri yazilari takip ediyorum
  Ben sanirim bu deli dolu cilgin kizi seviyorum.

  YanıtlayınSil

 
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...